SP nr 41 im.Romualda Traugutta w Bydgoszczy

AKTUALNOŚCI, CZYLI CO SIĘ DZIEJE W NASZEJ SZKOLE:

GRA MIEJSKA „WOJENNA BYDGOSZCZ” ZWYCIĘŻONA!

 

 

W niedzielę, 19 października 2014 roku odbyła się gra miejska „Wojenna Bydgoszcz” organizowana przez Muzeum Okręgowe im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy oraz Hufiec ZHP Bydgoszcz-Miasto. Zadaniem uczestników było odnalezienie w centrum Bydgoszczy kilku punktów kontrolnych, pobranie zadań i pytań, których odpowiedzi i rozwiązania można było znaleźć na wystawie „W cieniu wojny. Bydgoszcz i jej mieszkańcy w czasie II wojny światowej” prezentowanej   w muzeum w Spichrzach. W zabawie zwyciężała ta drużyna, która najszybciej i bezbłędnie rozwiązała wszystkie zadania.

Z radością informujemy, że nasi uczniowie: Robert Kamiński z klasy 4a i Jan Monasterski z 6a, wraz z opiekunem koła historycznego Panem Andrzejem Kowalewskim, zajęli w tej imprezie 2 miejsce.

 

Serdecznie gratulujemy dobrego występu!

 

 

 

PROGRAM INICJATYW LOKALNYCH „5/6” BUDŻET OBYWATELSKI

 

 

 

SZANOWNI PAŃSTWO,

Dzięki Państwa życzliwości i współpracy społeczność naszej szkoły może cieszyć się z przejścia projektu 5/6(dotyczącego uzyskania dofinansowania na remont łazienek) do drugiego etapu rozpatrywania wniosków. Bardzo prosimy o dalsze wsparcie i zagłosowanie na ww. projekt. Jesteśmy bliscy osiągnięcia celu, a „nowe łazienki są naszej „poczciwej” 55-letniej szkole naprawdę potrzebne.
Z podziękowaniem za życzliwość i wypełnienie karty - miejsc oznaczonym kolorem niebiekim (imię i nazwisko, PESEL):

 

 

 

 

I ETAP PROJEKTU JUŻ ZA NAMI!

Drodzy Rodzice!

Zwracamy się zarówno do Państwa, jak i Państwa sąsiadów, bliskich, sympatyków szkoły, każdego, kto może nam pomóc w niezwykłej sprawie. Głęboko wierzymy, że razem nam się uda. Rusza III edycja programu inicjatyw lokalnych „5/6”Budżet Obywatelski na rok 2015. Główną ideą programu jest zaktywizowanie mieszkańców miasta do wzięcia współodpowiedzialności za zagospodarowanie swojego najbliższego otoczenia, realizacja zadań zgłoszonych przez mieszkańców we współpracy z Radami Osiedli. W ubiegłym roku Prezydent Bydgoszczy wprowadził nową formułę zgłaszania zadań do realizacji. Są one przekazywane bezpośrednio przez samych mieszkańców.

Właśnie dzięki temu programowi udało nam się zmodernizować monitoring szkolny, częściowo salę komputerową, a przede wszystkim całkowicie zmodernizować świetlicę szkolną, z czego ogromnie się cieszymy.

Program inicjatyw lokalnych „5/6”Budżet Obywatelski daje niepowtarzalną szansę na modernizację naszych łazienek szkolnych, szczególnie na wymianę instalacji kanalizacyjnej, która, jest przestarzała i zawodna (niektóre fragmenty liczą 55 lat!). Chcemy również, by spełniały obecnie obowiązujące standardy w zakresie higieny oraz przystosować je dla najmłodszych odbiorców edukacji - pięciolatków. Tylko dzięki głosom
i wsparciu Rodziców oraz wszystkich sympatyków, szkoła ma szanse otrzymać środki finansowe na powyższe cele. Poparcie swoje można wyrazić wypełniając odpowiednią kartę do głosowania.

Obecna akcja zbierania głosów będzie trwać od 29 września do 12 października 2014 roku.

Na karcie do głosowania wystarczy wpisać swoje imię i nazwisko, PESEL, nazwę zadania oraz miejsce realizacji swojej proponowanej inwestycji.

Liczymy na Państwa poparcie i głosy. Karty można wrzucać do urny znajdującej się na parterze szkoły przy wejściu do świetlicy.

 

 

 

 

JESIENNE SPOTKANIE W RAMACH WARSZTATÓW TWÓRCZOŚCI RODZINNEJ

 

 

W ramach Warsztatów Twórczości Rodzinnej rozpoczęliśmy już kolejny rok współpracę z Przedszkolem Publicznym nr 66 w Bydgoszczy. W tym roku szkolnym było to nasze pierwsze spotkanie z dziećmi z grupy „Kangurki” oraz ich panią wychowawczynią mgr Małgorzatą Dudzińską. Spotkanie o tematyce jesiennej odbyło się w czwartek 16 października. Dzieci z drugiego oddziału przedszkolnego oraz z przedszkola wykonały z liści panią jesień, śpiewały piosenki, grały na instrumentach. Spotkanie przeplatane było zabawami ruchowymi. Z utęsknieniem czekamy na kolejne zajęcia tak wzorcowo przygotowane przez panią Małgosię.    

                                                                                              
Opracowanie: mgr Sylwia Hałas

 

 

 

 

ZAPRASZAMY NA WYSTĘP KLAUNA MIECIA W NASZEJ SZKOL

 

 

Już od kilku lat nasza szkoła współpracuje z Fundacją Oddech Nadziei . Realizujemy program edukacyjny Fundacji „ Uwolnijmy nasze dzieci od dymu tytoniowego”. Ideą programu jest ochrona dzieci przed narażeniem na szkodliwe działanie dymu tytoniowego oraz promowanie niepalenia tytoniu przez uczniów w środowisku szkolnym. Treści edukacyjne przekazywane są w formie zabawowej. Dzieci uczą się bawiąc się z Klaunem Mieciem. Swoje działania fundacja rozpoczyna w klasie pierwszej i prowadzi kontynuację do klasy szóstej.

Zatem już 28 października 2014 roku o godz. 17.00 zapraszamy wszystkich uczniów klas pierwszych naszej szkoły wraz z rodzicami na wspólną zabawę o tematyce zdrowotnej. W programie m.in. występ Klauna Miecia i Maestro, konkursy i niespodzianki.

 

 

KONKURS LITERACKI O ZŁOTE PIÓRO PREZESA FUNDACJI ODDECH NADZIEI

 

 

REGULAMIN KONKURSU:

 

 1. Konkurs przeznaczony dla uczniów klas piątych szkoły podstawowej biorących udział w edukacyjnym programie antynikotynowym „Uwolnijmy dzieci od dymu tytoniowego”.
 2. Organizatorem konkursu jest Fundacja Oddech Nadziei w porozumieniu z Urzędem Miasta Bydgoszczy.
 3. Prace muszą być indywidualne i napisane samodzielnie.
 4. Tematem pracy jest list do palacza tytoniu z prośbą o (dowolnie) porzucenie palenia papierosów, niepalenie przy dzieciach, niepalenie w miejscach publicznych, podjęcie próby walki z nałogiem.
 5. List piszemy na oryginalnej papeterii ( dostępna w Sali 38). Kartkę listu podpisujemy imieniem, nazwiskiem, podajemy klasę i nazwę szkoły.
 6. Adresat listu może być rzeczywisty lub abstrakcyjny.
 7. List piszemy ręcznie - nie korzystamy z pomocy komputera.
 8. Termin oddania listu do koordynatora (M. Jelińskiej, sala 38) to 22 listopada 2014 roku.
 9. Najlepsze prace zostaną wyróżnione i nagrodzone.

 

 

DYSKOTEKA Z OKAZJI HALLOWEEN DLA UCZNIÓW KLAS STARSZYCH

 

 

Uwaga!

Samorząd Uczniowski organizuje  pierwszą w tym roku szkolnym dyskotekę dla uczniów klas 4-6. Bawimy się z okazji Halloween.
Zabawa odbędzie się we wtorek, 28 października  2014 roku.
Bawimy się od godz. 17:00 do godz. 19:00  na holu II piętra.
Bilet wstępu kosztuje 3 zł.
Całą zebraną kwotę przeznaczymy na kupno sztandaru szkoły.

W czasie dyskoteki przeprowadzimy konkurs na najlepsze przebranie z okazji Halloween. Zachęcamy do przebrania się, gdyż czekają na Was atrakcyjne nagrody.

Gwarantujemy dobrą zabawę!
Samorząd Uczniowski z opiekunem

 

 

JUŻ NIEDŁUGO MOC ATRAKCJI Z OKAZJI HALLOWEEN

 

Z okazji zbliżającego się dnia Halloween zapraszamy wszystkich uczniów klas 0-3
do wzięcia udziału w corocznych konkursach oraz zabawach

 

Zapraszamy uczniów klas młodszych do udziału w dwóch konkursach. Pierwszym, na najciekawszy i najbardziej pomysłowy lampion z dyni oraz drugim, na najładniejszy lampion z dyni.

 

REGULAMIN KONKURSU

Konkurs realizowany jest w ramach popularyzowania w szkole interkulturowości oraz udziału szkoły w programie eTwinning.

 1. Cele konkursu:
  - poznawanie kultury krajów anglojęzycznych,
  - rozwijanie wśród uczniów zainteresowania obcymi kulturami,
  - angażowanie uczniów do działań,
  - pobudzanie wyobraźni i prezentacji możliwości twórczych uczniów.
 2. W konkursie mogą wziąć udział wszyscy uczniowie klas 0-III.
 3. Prace konkursowe należy dostarczyć do dnia 30.10, do godziny 12 do pani Joanny Gralak.

(Dynie proszę dostarczyć nie wcześniej niż 2 dni przed rozwiązaniem konkursu ze względu na trudności z zachowaniem ich świeżości)

 1. Każda praca powinna być opisana i zawierać: imię, nazwisko oraz klasę uczestnika.
 2. Ocena prac:

Prace będą oceniane w dwóch kategoriach, w ramach konkursu na najciekawszą dynię oraz halloweenowy witraż.

Oceny prac dokona jury powołane przez organizatora.

Jury oceni wkład pracy ucznia, pomysłowość, a także staranności wykonania lampionów.

 1. Wszystkie prace stanowić będą dekorację i zrobiona zostanie z nich wystawa.
 2. Wyniki konkursu podane będą podczas dyskoteki Halloweenowej, która odbędzie się 30 października w godzinach 15.00-17.00 na holu III piętra.

Organizator konkursu:
Joanna Gralak

 

Dnia 30 października br. odbędzie się dyskoteka z okazji Halloween. Zapraszamy w godzinach 15.00-17.00 na hol III piętra wszystkie chętne dzieci z klas 0-3. Zaplanowano liczne zabawy oraz rozwiązanie konkursów. Wszyscy uczestnicy powinni przyjść przebrani w halloweenowe stroje.
Zapewniamy fantastyczną zabawę.

 

 

STOP PUSTYM MISKOM - WSPOMÓŻ SCHRONISKO 2014

 

 

Szanowni wychowawcy,
drodzy uczniowie! 

Samorząd Uczniowski w ramach akcji  ,,PAŹDZIERNIK – MIESIĄCEM DOBROCI DLA ZWIERZĄT” organizuje konkurs na klasę najbardziej przyjazną dla zwierząt.

Weź udział w konkursie - pomagaj zwierzętom i wygrywaj nagrody!

REGULAMIN KONKURSU:

 • Konkurs zorganizowany jest dla klas "0"-6 naszej szkoły.
 • Celem jest zebranie jak najwiekszej ilości karmy dla psów i kotów. Przynosimy wyłącznie suchą i mokrą karmę dla zwierząt w nieuszkodzonych opakowaniach. Gromadzimy ją w swojej klasie.
 • Po zakończeniu akcji, tj. w pierwszych dniach listopada, prosimy wychowawców o dostarczenie zebranej, opisanej (nr klasy) karmy do Pani Gabrysi Grzesińskiej.
 • Konkurs trwa od 22 do 30 października 2014 roku. Klasa, która uzbiera najwięcej karmy zostanie nagrodzona odznaką ,,Klasy przyjaznej dla zwierząt ” i... NIESPODZIANKĄ.