SP nr 41 im.Romualda Traugutta w Bydgoszczy

Synergia 1
       DZIENNIK 
 ELEKTRONICZNY

670 lat Bydgoszczy logo

logo

Pobierz bezpłatny program PIT PROJEKT 2015!
Przekaż 1% podatku swojej szkole!
Dowiedz się więcej na stronie
Stowarzyszenie "Przyjazna Szkoła", www.ps.org.pl
W 2015 roku Stowarzyszenie "Przyjazna Szkoła" przekazało naszej placówce 3143 zł. Kwota ta pozwoliła zakupić nowy Sztandar szkoły.

 

AKTUALNOŚCI, CZYLI CO SIĘ DZIEJE W NASZEJ SZKOLE:

JAK UCZCILIŚMY MAJOWE ŚWIĘTA W NASZEJ SZKOLE?

 

SI 20160421 213643 

 

W czwartek i piątek, tj. 28 kwietnia i 29 kwietnia 2016 roku w holu II piętra naszej szkoły odbyły się uroczyste apele z okazji 225. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. W czwartek świętowali uczniowie klas młodszych, dla których apel przygotowała klasa II d z panią Marzeną Jelińską, zaś w piątek – uczniowie starsi, którzy uczestniczyli w akademii przygotowanej przez klasę VI b pod okiem pani Katarzyny Łasa.

Uczniowie przybyli na uroczystość, aby uczcić tak ważne dla nas majowe wydarzenie. Każdy uczeń miał przypięty biało-czerwony kotylion i był ubrany w strój apelowy. Cała uroczystość rozpoczęła się odśpiewaniem „Mazurka Dąbrowskiego”, przy obecności dostojnie wprowadzonego Sztandaru naszej placówki. Prowadzący przypomnieli nam, że: 1 i 3 Maja są dniami wolnymi od zajęć w szkole, w pracy. Wiele rodzin spędza ten czas na popularnych „majówkach”. Żyjemy w Polsce, która może szczycić się długo oczekiwaną wolnością. Patrzymy w przyszłość, pamiętając jednak o doświadczeniach minionych lat. Dlatego dziś zatrzymajmy się na chwilę i spójrzmy w przeszłość”.
Organizatorzy,
za pomocą słowa i prezentacji multimedialnej, przedstawili informację o powstaniu Konstytucji 3 Maja, co wzbogaciło naszą wiedzę historyczną o tym patriotycznym wydarzeniu. Zaprezentowali historię i źródła czczenia Święta Pracy, które obchodzimy 1 Maja. Przypomniano nam jakie znaczenie dla Polaków ma przynależność do Unii Europejskiej i jakie są symbole tej Organizacji. W apelu nawiązano do poszanowania naszych symboli narodowych: flagi, godła i hymnu.

Całość inscenizacji była przeplatana odpowiednio dobranymi pieśniami i piosenkami patriotycznymi, które wykonywali: chór szkolny pod kierunkiem pana Gracjana Czapiewskiego oraz solistki – Emilia Owczarczak z klasy III c i Weronika Siwak z klasy III a. Uczniowie i nauczyciele usłyszeli: „Odę do radości”, czyli Hymn Unii Europejskiej, piosenkę pt. „Polska flaga”, w której tekst opisywał i wyjaśniał znaczenie naszej flagi.

Tegoroczny apel był świetną okazją, aby zaprezentować uczniom dwie pieśni patriotyczne czołowego polskiego kompozytora przełomu XIX i XX wieku i Patrona Roku 2016 Feliksa Nowowiejskiego. Chór zaśpiewał utwór poetycki Marii Konopnickiej pt. „Rota” oraz patetyczną pieśń o polskim Morzu pt. „Hymn do Bałtyku”. Na zakończenie Emilia Owczarczak zaśpiewała piosenkę z serialu „Czas honoru” pt. ”Dziewczyna z granatem”, a Weronika Siwak wykonała pieśń „Mury” Jacka Kaczmarskiego. Utwory te spięły klamrą wszystkie najważniejsze wydarzenia w polskiej historii, od czasów konstytucji 3 Maja aż po dzień dzisiejszy.

Uroczystość uświetniła oprawa plastyczna przygotowana przez panią Alicję Essuman-Mensah oraz pana Gracjana Czapiewskiego. Ważnym elementem wystroju była wystawa pt. „Bydgoszcz - dawniej i dziś”, stworzona w ramach 670. urodzin Bydgoszczy. Uczniowie i nauczyciele mogli obejrzeć fotografie znanych miejsc naszego miasta z czasów dawnych i dzisiejszych.
Profesjonalną obsługą nagłośnienia i sprzętu audiowizualnego - jak zawsze – zajęli się: Robert Kamiński i Patryk Wasielewski – uczniowie z klasy V a oraz Gracjan Niezbecki z klasy V c. Fotorelacje, którą można obejrzeć poniżej, stworzyła pani Ilona Bukowiecka.

Apel podsumował dyrektor szkoły, pan Wojciech Konarski, który na początku wręczył nagrody za stworzenie najciekawszych strojów irlandzkich, które uczniowie prezentowali w czasie tegorocznego Dnia św. Patryka. Dyplom i nagrody ufundowane przez Samorząd Uczniowski otrzymali:

 • Emilia Godlewska z klasy IV b,
 • Amelia Hypszer z klasy IV b,
 • Katsiaryna Savan z klasy V a,
 • Robert Kamiński z klasy V a,
 • Aleksander Gałkiewicz z klasy V a,
 • Krystian Błoński z klasy V b,
 • Kornelia Góra z klasy VI c,
 • Zuzanna Kałużna z klasy VI c.

Dyrektor Konarski podziękował organizatorom za wspaniale przygotowane występy oraz życzył wszystkim miłego, radosnego i bezpiecznego świętowania, zachęcając jednocześnie do udziału w miejskich uroczystościach z okazji Święta Konstytucji 3 Maja. Po zakończeniu apelu uczniowie rozeszli się do klas na dalsze zajęcia.

Uroczystość podobała się uczniom i nauczycielom, czego wyrazem były końcowe gromkie brawa dla organizatorów i wykonawców. Spotkanie budziło uczucia patriotyczne wśród uczniów, w ciekawy sposób przedstawiało wydarzenia historyczne i teraźniejszość.

 

DSC00795

DSC00798

DSC00797

DSC00799

DSC00801

DSC00800

 

DSC00806

DSC00807

DSC00810

DSC00813

DSC00812

DSC00816

DSC00817

DSC00819

DSC00821

 

 

SUKCESY W MIĘDZYSZKOLNYM KONKURSIE "GREAT BRITAIN IN MY EYES"

 
Dyplom Amelki
 
W marcu chętni uczniowie naszej szkoły wzięli udział w MIĘDZYSZKOLNYM KONKURSIE "GREAT BRITAIN IN MY EYES", organizowanym przez Zespół Szkół nr 27 w Bydgoszczy. Zadaniem uczestników było stworzenie plakatu na wybrany temat związany z Wielką Brytanią. W konkursie wzięło udział 76 uczniów z całej Bydgoszczy, a wśród laureatów znaleźli się uczniowie z naszej szkoły.
W kategorii klas czwartych zwyciężyła Amelia Hypszer z klasy IVB, w klasach piątych wyróżniono prace Julii Dudek i Roberta Kamińskiego z klasy 5A, a w klasach szóstych zwyciężyła Julia Wyczling z klasy 6A.
 
Zdjęcia z wystawy zdobyliśmy dzięki uprzejmości mamy Ameli, pani Marleny Hypszer.
BARDZO DZIĘKUJEMY, A LAUREATOM GRATULUJEMY!
 
 
 
DSC05174
 
DSC051651
 
DSC05172
 
DSC05166
 
 
 
 
 

PROŚBA O PRZEKAZANIE NA RZECZ NASZEJ SZKOŁY 1% Z PAŃSTWA PODATKU

 

 

Ośmieleni wieloletnią Państwa hojnością po raz kolejny bardzo prosimy o przekazanie
na rzecz naszej szkoły 1% z Państwa podatku.

Tak uzyskane w ubiegłym latach fundusze zostały przez nas bardzo
skrzętnie i właściwie wykorzystane.
Dzięki tym, pozornie tylko, niewielkim środkom, przekazanym nam przez Państwo, możemy dziś poszczycić się m. in. w pełni nowoczesną salą komputerową dla klas I-III
oraz
szkolnym sztandarem, który został przekazany placówce przez Radę Rodziców
w czerwcu 2015 roku, w czasie uroczystej akademii z okazji 55-lecia Szkoły.
Wysokość kwoty, którą otrzymali w 2015 roku od Stowarzyszenia
"Przyjazna Szkoła" to 3143,00.

W tym roku całą zebraną kwotę przekażemy na zakup szafek uczniowskich.

Z góry dziękujemy za życzliwość i każdą, nawet symboliczną, złotówkę.

 

 

ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W BYDGOSKIM KONKURSIE EKOLOGICZNYM 2016

 

REGULAMIN BYDGOSKIEGO KONKURSU EKOLOGICZNEGO 2016

 

 

 

UWAGA! WAŻNA INFORMACJA O OBIADACH

 

Szanowni Państwo,

Przedpłatę na obiady za maj 2016 roku w wysokości 48,60 zł (18 obiadów x 2,70 zł) przyjmować będę w sekretariacie szkoły w dniach 4-6 maja 2016 roku od godziny 7.30 lub można wpłacić na konto szkoły: 35 1240 6452 1111 0010 4797 2132 Pekao S.A., do 10 maja 2016 roku zgodnie z regulaminem płatności za obiady, który znajduje się poniżej.

Wszystkie odpisy zgłaszamy w czasie opłacania obiadów. Odpisy można zgłaszać nie później niż na dwa dni robocze przed końcem miesiąca.

 

Marzena Kowalewska
- intendentka szkoły

 

REGULAMIN PŁATNOŚCI ZA OBIADY

 

 

BYDGOSKI BĄBEL MATEMATYCZNY W NASZEJ SZKOLE

 

7764989 orig

 

Od 2012 roku w Bydgoszczy, dzięki wsparciu władz miasta oraz Instytutu Badań Edukacyjnych, trwa projekt nazwany BYDGOSKIM BĄBLEM MATEMATYCZNYM. Jego celem jest podniesienie poziomu nauczania matematyki w szkołach podstawowych.                                                                                                    

Początkowo powołana została grupa samokształceniowa składająca się z kilkunastu nauczycielek edukacji wczesnoszkolnej z ośmiu lokalnych szkół podstawowych. Współpracując ze sobą, wymieniając się doświadczeniami oraz uczestnicząc w szkoleniach prowadzonych przez ekspertów - fachowców od nauczania matematyki - wykładowców kilku uniwersytetów oraz ekspertów z Anglii, grupa ta wypracowała i wprowadziła do swojej codziennej pracy z uczniami nowe podejście do rozwijania umiejętności matematycznych dzieci. Wielką rolę odegrał tu pomysłodawca nowych technik nauczania - prof. Mirosław Dąbrowski z Uniwersytetu Warszawskiego. Po roku trwania projektu przeszkoleni nauczyciele zaczęli dzielić się swoimi doświadczeniami z innymi nauczycielami z różnych bydgoskich szkół. Przekazują wiedzę metodą tzw. tutoringu koleżeńskiego, organizują warsztaty i pokazowe lekcje. Nauczyciele uczący nowymi metodami, poznanymi na warsztatach, mają być jak "bąble nowego w morzu starego".

Idea „Bydgoskiego Bąbla Matematycznego" to nic innego jak zmiana stylu pracy nauczycieli, której oczekiwanymi edukacyjnymi efektami mają być (według koncepcji „Bydgoskiego Babla Matematycznego”) m.in.:

 • rosnące umiejętności uczniów w zakresie rozwiązywania zadań tekstowych o nietypowej strukturze;
 • rosnące umiejętności uczniów w zakresie rozwiązywania problemów;
 • rosnące umiejętności uczniów w obszarze prowadzenia prostych rozumowań matematycznych;
 • rosnące umiejętności uczniów w obszarze stosowania posiadanej wiedzy w nowych sytuacjach, także o praktycznym charakterze;
 • rosnąca wiara uczniów w swoje możliwości,
 • rosnąca motywacja do uczenia się matematyki.

Nasza szkoła już drugi rok uczestniczy w projekcie „Bydgoskiego Bąbla Matematycznego”. Koordynatorkami tego projektu od początku były mgr Teresa Górna i mgr Małgorzata Merska. W tym roku szkolnym dołączyła do projektu również mgr Sylwia Hałas. Wszyscy zaś nauczyciele klas młodszych oraz zerówki wdrażają w roku szkolnym 2015/2016 Innowację pedagogiczną – „Gry i zabawy matematyczne” opracowaną przez koordynatorki Teresę Górną i Małgorzatę Merską.

 

Opracowanie mgr Teresa Górna

 

NASZE DZIAŁANIA W RAMACH BYDGOSKIEGO BĄBLA MATEMATYCZNEGO

 

 • W roku szkolnym 2014/2015 skupiliśmy się na rozwiązywaniu zadań tekstowych ułożonych przez dzieci dla dzieci. Najpierw wszystkie klasy 0 - III budowały wspólnie makietę osiedla. Potem podczas "wizyt na osiedlu", dzieci bawiły się w matematycznych detektywów i układały różne zadania tekstowe. Były to zadania o rozmaitej strukturze, różnym stopniu trudności i tematyce - związane z mierzeniem, płaceniem, obliczeniami czasu. Nie wszystkie zadania dało się rozwiązać, ale pojawiające się błędy uczniowskie  traktowaliśmy  jako okazję do uczenia się. 

 

DSCN2014

DSCN2000

DSCN2001

DSCN2004

DSCN2011

DSCN2004

DSCN2012

DSCN2016

DSCN2020

DSCN2022

 

 • Dodawanie i odejmowanie nie jest ani trudne, ani nudne, jeśli można pograć z koleżanką/kolegą, np. w "Schody".

 

zdjecie

zdjecie1

zdjecie2

zdjecie3

 

 • Geometria nie ma dla nas tejemnic. Już wiemy ile kwadrat ma boków, co to są kąty i jakie figury powstaną gdy kwadratową kartkę złożymy na dwie, trzy, cztery i więcej części. Umiemy to robić na wiele sposobów.

 

DSCN2090

DSCN2091

DSCN2092

DSCN2096

DSCN2093

DSCN2101

DSCN2097

DSCN2098

DSCN2099

DSCN2100

 

 • Tangramy uwielbiamy! Bawimy się nie tylko gotowymi zestawami, ale potrafimy sami przygotować wszystkie elementy układanki. Nie było łatwo, ale efekt naszej pracy jest wspaniały.

 

DSCN2153

8

9

10

11

 

 • Geometryczne stwory stworzone poprzez wykorzystanie myślenia dywergencyjnego ucznióww w pracy z tangramem.

 

25

26

27

28

29

30

31

 

 • Dzielenie kwadratów na równe i różne części daje radość i satysfakcję.

 

15

16

17

19

20

21

23

24

 

 •  Mozaiki matematyczne ćwiczą kreatywność i wyobraźnię dzieci (zdjęcia nr 1-3), figury z klocków sześciennych wg wzoru i przeliczają minimalną i maksymalna ilość klocków potrzebną do ich wykonania (zdjęcia 4 i 5), gra "Trzy w linie" ćwiczy dodawanie, logiczne myślenie i strategię naszych uczniów (zdjęcia 6-8).

 

20160218 101204

20160218 102232

20160218 102313

 

20160218 105352

20160218 105708

 

20160218 114934

20160218 115008

20160218 115350

 

 • Badanie kątów prostych ma w sobie również sporo artyzmu.

 

13

13

1

12

 

 • Gra planszowa "Pentago" mająca za zadanie rozwijanie logicznego myślenia.

 

2

3

4

5

6

 

 • Domino może być ciekawe! Prawda?!

 

32

 

 • Na wesoło z Klaunem Mietkiem budujemy trójkąty.

 

7

 

 • Lekcja pokazowa w klasie 1c z edukacji matematycznej z wykorzystaniem zagadnień z bąbla matematycznego i oceniania kształtującego prowadzona przez wychowawcę panią mgr Sylwię Hałas przy współudziale pani mgr Teresy Górnej w marcu 2016 roku.

 

33

34

35

 37

38

 39

41

42

43

45

48

50

52

 

 

WYSYP SUKCESÓW ARTYSTYCZNYCH NASZYCH UCZNIÓW

 

IMG 20160423 193408

Końcówka kwietnia 2016 roku to okres wielu spektakularnych sukcesów artystycznych naszych uczniów. Miło nam poinformować, że ŚWIETLICOWY ZESPÓŁ TANECZNY, przygotowany przez panią Grażynę Mężydło zdobył III MIEJSCE, a CHÓR SZKOLNY - II NAGRODĘ w WOJEWÓDZKIM KONKURSIE ARTYSTYCZNYM "MUZYKOLANDIA", którego organizatorem - po raz piętnasty - była Szkoła Podstawowa nr 14 w Bydgoszczy. Sukces obu zespołów był okupiony sporą ilością pracy, stresu i wyrzeczeń, ale warto było poświęcić swój wolny czas dla rozwoju talentu i pasji. Wysiłek i umiejętności  naszych uczniów potwierdzone są statuetkami, dyplomami i nagrodami oraz miłymi opiniami słuchaczy i jury.

IMG 0644

IMG 0686

20160423 130001-1-1

20160423 123904zm

 

Oprócz zespołowych sukcesów artystycznych możemy pochwalić się również I MIEJSCEM, które wywalczyła WERONIKA SIWAK z klasy IIIa i II MIEJSCEM EMILII OWCZARCZAK z klasy IIIc w prezentacjach solistycznych REGIONALNEGO KONKURSU HISTORYCZNEGO dla klas I-III. Weronika zaprezentowała pieśń "Mury"  Jacka Kaczmarskiego, zaś Emilia zaśpiewała piosenkę specjalną do "Czasu honoru" pt. "Dziewczyna z granatem". Uczennice były bezkonkurencyjne i wspaniale reprezentowały naszą szkołę w kategorii pieśni ojczystej VIII Konkursu Historycznego, którego organizatorem był Zespół Szkół nr 1 w Bydgoszczy.

Weronika - dyplom dyplom- Emilia

 

WSZYSTKIM ARTYSTOM SERDECZNIE GRATULUJEMY I ŻYCZYMY DALSZYCH SUKCESÓW!

 

OBCHODY 670-LECIA BYDGOSZCZY W RAMACH PROJEKTU OTWARTA SZKOŁA

Odznaka kwiecień 2016

Dnia 21 kwietnia 2016 roku świętowaliśmy w naszej szkole 670-te urodziny naszego miasta. Zgodnie z tradycją projektu na obchody zaprosiliśmy dzieci z zaprzyjaźnionych przedszkoli. W uroczystości wzięli również udział uczniowie naszej szkoły z klas 0-3.
Główną atrakcją spotkania było przedstawienie, z którego uczestnicy mogli dowiedzieć się, jak powstała Bydgoszcz i jakie były okoliczności nadania jej praw miejskich. Inscenizację dla młodszych kolegów przygotowała klasa V a pod opieką pani Joanny Pstrong. Przedstawienie podobało się małym widzom, którzy z uwagą śledzili fabułę i nagrodzili aktorów dużymi brawami.
Kolejnym wydarzeniem było zaproszenie gości do wspólnej zabawy przy nauce naszego regionalnego tańca, czyli kujawiaka. Zabawa była bardzo udana. Na zakończenie został rozstrzygnięty konkurs plastyczny związany 670-tymi urodzinami Bydgoszczy. Laureaci otrzymali dyplomy i nagrody z rąk organizatorów. Zadowoleni goście wrócili do przedszkoli z kolejną sprawnością: Bydgoszcz - moje miasto.
Spotkanie i konkurs przygotowali: mgr Joanna Pstrong, mgr Ewa Bednarek, mgr Grażyna Mężydło, mgr Ilona Bukowiecka i mgr Andrzej Kowalewski. Scenografię do przedstawienia przygotowała mgr Małgorzata Merska, a sprawności mgr Alicja Essuman-Mensah i mgr Gracjan Czapiewski.

DSC00712

DSC00715

DSC00716

DSC00720

DSC00733

DSC00737

DSC00738

DSC00739

DSC00741

DSC00743

DSC00751

DSC00752

DSC00765

 

 

 

Więcej artykułów…

 1. KLASA 3 C ODKRYWAŁA TAJEMNICE ŻYCIA OWADÓW
 2. SPRAWOZDANIE Z MARCOWEJ ZBIÓRKI BATERII
 3. CELEBRUJEMY MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ ZIEMI 2016
 4. DYSKOTEKA DLA UCZNIÓW KLAS 4-6
 5. WIELKI SUKCES UCZNIÓW Z KLAS DRUGICH W "LICZYDEŁKU"
 6. GOŚCILIŚMY GIMNAZJALISTÓW
 7. OBCHODY ŚWIATOWEGO DNIA ZDROWIA 2016
 8. KWIETNIOWE SPOTKANIA Z RODZICAMI ORAZ AKCJA "BLIŻEJ GIMNAZJUM"
 9. HISTORYCZNY SPRAWDZIAN W KLASIE SZÓSTEJ JUŻ ZA NAMI
 10. FINAŁY KONKURSÓW PRZEDMIOTOWYCH Z MATEMATYKI JUŻ ZA NAMI!
 11. WIELKANOCNE WARSZTATY TWÓRCZOŚCI RODZINNEJ ZA NAMI
 12. W DZIEŃ ŻARTÓW CAŁKIEM SERIO O LEONIE WYCZÓŁKOWSKIM I JEGO DZIEŁACH
 13. ŻYCZENIA WIELKANOCNE 2016
 14. ZNAM TRADYCJE WIELKANOCNE - KOLEJNE ZAJĘCIA "OTWARTEJ SZKOŁY" ZA NAMI
 15. ZIELONO MI, CZYLI DZIEŃ ŚWIĘTEGO PATRYKA 2016 W NASZEJ SZKOLE
 16. NASZ UCZEŃ W FINALE WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU LIGA ZADANIOWA
 17. „JESTEŚ PRZEDSZKOLAKIEM? ZOSTAŃ TRAUGUTCIAKIEM” - REKRUTACJA DO KLAS PIERWSZYCH
 18. UWAGA! W NAJBLIŻSZY PIĄTEK ZBIÓRKA BATERII I AKUMULATORÓW MAŁOGABARYTOWYCH
 19. ŚWIETLICOWY KIERMASZ WIELKANOCNY 2016
 20. UWAGA! INFORMACJE O NABORZE DO PRZYSZŁOROCZNEJ KLASY SPORTOWEJ
 21. (TY)DZIEŃ KOBIET 2016 W NASZEJ PLACÓWCE
 22. WIELKI SUKCES NASZEGO UCZNIA W PRZEDMIOTOWYCH KONKURSACH KURATORYJNYCH
 23. REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE 2016
 24. OFERTA ZAJĘĆ W RAMACH PROGRAMU "ZDOLNI ZNAD BRDY"
 25. WOJEWÓDZKI KONKURS MUZYCZNY KOMPOZYTOR - ŻYCIE I TWÓRCZOŚĆ 2016
 26. PATRONI ROKU 2016
 27. MISTRZ TABLICZKI MNOŻENIA
 28. SZKOLNA AKCJA KRWIODAWSTWA JUŻ ZA NAMI!
 29. TEGOROCZNY MIĘDZYSZKOLNY KONKURS „ŚWIĘCI WSPÓLNEJ EUROPY” JUŻ ZA NAMI!
 30. SAMORZĄDOWA POCZTA WALENTYNKOWA
 31. CZAS NA WYPOCZYNEK, RELAKS I ZABAWĘ
 32. DZIĘKUJEMY ZA WŁĄCZENIE SIĘ W SZKOLNĄ AKCJE WOŚP 2016
 33. ZAPROSZENIE NA TANECZNY KARNAWAŁ 2016
 34. PRZEDSZKOLANDIA 2016 JUŻ ZA NAMI
 35. PODSUMOWANIE ZBIÓRKI BATERII I AKUMULATORÓW MAŁOGABARYTOWYCH DO 2,5 KG
 36. STYCZNIOWE SPOTKANIA Z RODZICAMI
 37. PRZED NAMI FINAŁY PRZEDMIOTOWYCH KONKURSÓW KURATORYJNYCH
 38. OBCHODY ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA 2015
 39. NASZA "SZLACHETNA PACZKA" DOTARŁA DO POTRZEBUJĄCYCH
 40. ŚWIĄTECZNE WARSZTATY PLASTYCZNE JUŻ ZA NAMI
 41. JUŻ SPORO WIEMY O JANIE DŁUGOSZU!
 42. CÓŻ TO BYŁY ZA WARSZTATY!
 43. SZKOLNE KOŁO WOLONTARIATU ZORGANIZOWAŁO MIKOŁAJKI W SZPITALU
 44. MIKOŁAJKOWY CZAS
 45. KONTYNUUJEMY PROJEKT PN. "NA ŚCIEŻKACH ZDROWIA"
 46. ZARASZAMY NA ŚWIETLICOWY KIERMASZ OZDÓB ŚWIATECZNYCH
 47. WEŹ UDZIAŁ W OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE MATEMATYCZNYM PROSPEKTY
 48. GŁOŚNY SUKCES UCZENNICY KLASY CZWARTEJ
 49. DOŁĄCZ DO SZKLACHETNEJ PACZKI I ZOSTAŃ DAROCZYŃCĄ
 50. „PODZIEL SIĘ Z INNYMI” - ZBIÓRKA DARÓW DLA UBOŻSZYCH UCZNIÓW
 51. TURNIEJ WIEDZY O ŻYCIU MARIANA REJEWSKIEGO JUŻ ZA NAMI
 52. LISTOPADOWE ZAJĘCIA "OTWARTEJ SZKOŁY" JUŻ ZA NAMI
 53. ZAPRASZAMY UCZNIÓW KLAS 4-6 NA ZABAWĘ ANDRZEJKOWĄ
 54. KOLEJNA EDYCJA KONKURSU „MÓJ SZKOLNY KOLEGA Z MISJI” ROZPOCZĘTA
 55. ZBIÓRKA ZABAWEK NA MISJE ZAKOŃCZONA WIELKIM SUKCESEM!
 56. SZKOŁA ZŁOTYCH SERC
 57. KONKURS „ZGRANA KLASA” W ROKU SZKOLNYM 2015/2016
 58. WEŹ UDZIAŁ W PLASTYCZNYM KONKURSIE W RAMACH PROJEKTU "PATRONI ROKU 2015"
 59. KONKURSY PRZEDMIOTOWE POD PATRONATEM KUJAWSKO-POMORSKIEGO KURATORA OŚWIATY
 60. BIAŁO – CZERWONA ROCZNICA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI
 61. APEL DO UCZNIÓW I RODZICÓW O WŁĄCZENIE SIĘ DO AKCJI „WEEKEND WCZEŚNIAKA”
 62. ATRAKCJE Z OKAZJI HALLOWEEN 2015 W NASZEJ SZKOLE
 63. PAMIĘTAMY...
 64. BĄDŹ ŚWIĘTYM, BAW SIĘ DOBRZE I ZDOBĄDŹ NAGRODĘ!
 65. LISTOPADOWE SPOTKANIA Z RODZICAMI I AKCJA MIKOŁAJKOWA
 66. ŚWIETLICOWY BAL WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH 2015
 67. WIZYTA UCZNIÓW W PLANETARIUM I OBSERWATORIUM ASTRONOMICZNYM
 68. TO JUŻ IV EDYCJA PROJEKTU WSPÓŁPRACY ZE ŚRODOWISKIEM LOKALNYM PN. „OTWARTA SZKOŁA”
 69. ZAPRASZAMY NA PIERWSZĄ W TYM ROKU SZKOLNYM DYSKOTEKĘ
 70. WEŹ UDZIAŁ W KONKURSIE I PODZIEL SIĘ Z BRATEM MNIEJSZYM!
 71. SUKCES UCZENNIC KLASY V A W KONKURSIE PRZYRODNICZYM
 72. UCZNIOWIE I RODZICE WYSTĄPILI DLA NAUCZYCIELI I PRACOWNIKÓW SZKOŁY
 73. UDOSTĘPNIAMY BLOGA W RAMACH PROJEKTU ERASMUS +
 74. WYBORY NAJBARDZIEJ LUBIANEGO NAUCZYCIELA 2015
 75. RADA RODZICÓW OGŁASZA II EDYCJĘ KONKURSU PN. "NAUCZYCIEL NA SZÓSTKĘ"
 76. UWAGA! ZMIANY GODZIN PRZERW OBIADOWYCH
 77. JESTEM JUŻ TRAUGUTCIAKIEM!
 78. TEATRZYK ZAGOŚCIŁ W NASZEJ SZKOLE
 79. INAUGURACJA DZIAŁAŃ W RAMACH SZKOLNEGO KOŁA WOLONTARIATU
 80. SZKOLNE ŚWIĘTO DEMOKRACJI JUŻ ZA NAMI
 81. NASZA SZKOŁA OTRZYMAŁA KOLEJNE CERTYFIKATY
 82. UDOSTĘPNIAMY PLATFOPRMĘ E-LEARNINGOWĄ
 83. ŻYCZENIA NA NOWY ROK SZKOLNY 2015/2016
 84. WYKAZ PODRĘCZNIKÓW NA ROK SZKOLNY 2015/2016
 85. ZAPISY DO ŚWIETLICY NA ROK SZKOLNY 2015/2016
 86. W KOŃCU WAKACJE!
 87. ZAPRASZAMY NA APELE, KOŃCZĄCE ROK SZKOLNY 2014/2015
 88. 55 LAT MINĘŁO...
 89. RELACJA Z CZERWCOWYCH WARSZTATÓW TWÓRCZOŚCI RODZINNEJ
 90. MIĘDZYSZKOLNY KONKURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO "ENGLISH MASTER OF WORDS"
 91. KIERMASZ PODRĘCZNIKÓW UŻYWANYCH
 92. WYNIKI KONKURSU PN. "ROMUALD TRAUGUTT NASZYM PATRONEM"
 93. NIE SPOCZYWAMY NA LAURACH - KOLEJNE MATEMATYCZNE SUKCESY
 94. WOJEWÓDZKI KONKURS PN. KOMPOZYTOR - ŻYCIE I TWÓRCZOŚĆ 2015
 95. CZERWCOWE WARSZTATY TWÓRCZOŚCI RODZINNEJ
 96. UWAGA! SPOTKANIE RODZICÓW PRZYSZŁYCH PIERWSZOKLASISTÓW
 97. NASZA SZKOŁA MIEJSCEM ODKRYWANIA I PROMOWANIA TALENTÓW
 98. ERASMUS PLUS W NASZEJ SZKOLE
 99. „NIE MA JAK POMPA” – Z SUKCESEM ŚPIEWAMY PIOSENKI DO TEKSTÓW OSIECKIEJ
 100. WYBORY MISS I MISTERA SZKOŁY 2015
 101. XVI BYDGOSKI KONKURS EKOLOGICZNY JUŻ ZA NAMI!
 102. MALARSTWO JEST MILCZĄCĄ POEZJĄ – A POEZJA – MÓWIĄCYM MALARSTWEM
 103. ZAPROSZENIE NA UROCZYSTOŚCI 55-LECIA SZKOŁY
 104. PRZEDSZKOLAKI ZDOBYŁY SPRAWNOŚĆ „MAŁEGO RATOWNIKA” W RAMACH ZAJĘĆ "OTWARTEJ SZKOŁY"
 105. MATEMATYCZNYCH SUKCESÓW CIĄG DALSZY
 106. ZAPRASZAMY NA OBCHODY 55 - LECIA SZKOŁY
 107. SZKOLNE OBCHODY 224. ROCZNICY UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3 MAJA
 108. WAŻNA INFORMACJA O ZAPISACH DO ODZIAŁÓW PRZEDSZKOLNYCH
 109. KOLEJNE SUKCESY NASZYCH UCZNIÓW
 110. ZAPRASZAMY NA KOLEJNE ZAJĘCIA PROJEKTU "OTWARTA SZKOŁA"
 111. OTRZYMALIŚMY CERTYFIKAT SZKOŁY PRZYJAZNEJ ŻYWIENIU I AKTYWNOŚCI FIZYCZNEJ
 112. BIAŁY MIŚ 2015
 113. DYSKOTEKA SZKOLNA DLA UCZNIÓW KLAS 4-6
 114. ZACHĘCAMY DO UDZIAŁU W KONKURSIE PROZDROWOTNYM!
 115. WEŹ UDZIAŁ W KONKURSIE - ODDAJ ZUŻYTY TELEFON KOMÓRKOWY!