SP nr 41 im.Romualda Traugutta w Bydgoszczy

AKTUALNOŚCI, CZYLI CO SIĘ DZIEJE W NASZEJ SZKOLE:

W KOŃCU WAKACJE!

 

 

 

Wesołych, słonecznych i bezpiecznych wakacji,

miłego wypoczynku i uśmiechu na co dzień

oraz szczęśliwego powrotu do szkoły

życzy


Dyrekcja,

Grono Pedagogiczne

Szkoły Podstawowej nr 41

w Bydgoszczy

 

 

 

WYKAZ PODRĘCZNIKÓW NA ROK SZKOLNY 2014/2015

 

 

 

WYKAZ PODRĘCZNIKÓW NA ROK SZKOLNY 2014/2015

 

 

 

UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2013/2014

 


 

W piątek, tj. 27 czerwca 2014 roku usłyszeliśmy ostatni dzwonek w roku szkolnym 2013/2014. Akademie, które zakończyły mijający rok szkolny, odbyły się w sali gimnastycznej przy udziale Uczniów, Dyrekcji Szkoły, Nauczycieli i licznego grona Rodziców, według poniższego harmonogramu:

* o godzinie 9:00 dla klas IV-VI. Cześć oficjalną i artystyczną przygotowała klasa IVa i IVc, pod  okiem swojej polonistki, pani Beaty Nowickiej. Oprawę muzyczną zapewniał chór szkolny pod dyrekcją pana Gracjana Czapiewskiego oraz taneczne zespoły świetlicowe, które do występu przygotowały panie: Grażyna i Joanna Mężydło.
Akademia ta była szczególna, gdyż w trakcie niej uroczyście pożegnaliśmy uczniów klas szóstych, dziękując naszym podopiecznym i ich rodzicom za wysokie wyniki w nauce. Było dostojnie, wzruszająco, a także bardzo wesoło, gdyż - jak wspomniała przedstawicielka klas  szóstych, tegoroczna Miss Szkoły, Kinga Dziurkiewicz - to nie jest koniec, tylko koniec początku. Dlatego w stronę naszych szóstoklasistów, z ust dyrekcji, nauczycieli, i rodziców płynęły życzenia pomyślności na nowych etap życia i edukacji.


* o godzinie 11:00 dla klas 0-III. Apel klas młodszych przygotowała pani Jadwiga Salus z klasą Ia. Atmosfera na początku była podniosła, ale szybko przerodziła się w wesoły, taneczny klimat, przypominając wszystkim, że zaczyna się bardzo miły, beztroski okres roku szkolnego - WAKACJE! 

Nagłośnieniem całej imprezy zajęli się chłopcy: Krzysztof Schab z klasy IVa i Rafał Paczkowski z klasy IVc, pod profesjonalnym okiem pana Jana Szafrańskiego
Dekoracje w stylu ludowym, które miały nawiązywać do scenariuszy akademii, a przede wszystkim do obchodów Roku Oskara Kolberga, stworzyli: pani Alicja Essuman-Mensah i pan Gracjan Czapiewski. Przygotowaniem sali gimnastycznej do akademii zajęli się nauczyciele wychowania fizycznego, czyli pani Joanna Rochowska, pan Szymon Książkiewicz i pan Piotr Olszewski.

 

PS W środę, tj. 25 czerwca 2014 roku oraz w czwartek, tj. 26 czerwca br. odbyły się apele podsumowujące rok szkolny 2013/2014, w czasie których nagrodziliśmy wszystkich wyróżniających się uczniów w nauce, zachowaniu oraz frekwencji oraz tych, którzy odnosili sukcesy naukowe, artystyczne i sportowe w konkursach szkolnych, pozaszkolnych, podnosząc swoją wiedzę i umiejętności, godnie reprezentując naszą placówkę w środowisku lokalnym oraz w Polsce i poza Nią. Oddzielne podziękowania, za swoją wytężoną pracę, otrzymał Samorząd Uczniowski, który w tym roku szkolnym był realizatorem ponad 30 znaczących akcji oraz chór  szkolny. Ponadto, rozstrzygnięto samorządowy konkurs plastyczny pt. "To już 10 lat -  Polska w Unii Europejskiej".

 • I miejsce otrzymała Julia Wyczling z klasy IVa,
 • II miejsce zdobyła Alicja Łabenda z klasy VIa,
 • III miejsce zdobyła Daria Padzikowska z klasy VIa.

Wyróżnienia otrzymali:

 • Daniel Brzuskiewicz z klasy IIb,
 • Weronika Jendraszak z klasy VIa,
 • Robert Strehl z klasy VIc,
 • Patryk Zdaniuk z klasy VIa.

Apele przygotowali: pani Ewa Bednarek dla klas 0-III i pan Andrzej Kowalewski dla klas IV-VI.

 

NAJLEPSI UCZNIOWIE W  II SEMESTRZE ROKU SZKOLNEGO 2013/2014

OSIĄGNIĘCIA UCZNIÓW I NAUCZYCIELI W II SEMESTRZE ROKU SZKOLNEGO 2013/2014

 

UCZNIOM GRATULUJEMY WYSOKICH WYNIKÓW NAUKOWYCH, ARTYSTYCZNYCH
I SPORTOWYCH, A WSZYSTKIM OSOBOM, KTÓRE PRZYGOTOWAŁY 
UROCZYSTE
ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 

- DZIĘKUJEMY!

Dyrekcja 
Szkoły Podstawowej nr 41 
w Bydgoszczy

  

FOTORELACJA Z ZAKOŃCZENIA ROKU SZKOLNEGO 2013/2014

 WYRÓŻNIENI UCZNIOWIE Z KLASY VIA I ICH RODZICE Z WYCHOWAWCĄ,
PANIĄ HANNĄ PODOSEK ORAZ DYREKCJĄ SZKOŁY

WYRÓŻNIENI UCZNIOWIE Z KLASY VIB I ICH RODZICE Z WYCHOWAWCĄ,
PANIĄ ANNĄ SMEJĄ-ROBAK ORAZ DYREKCJĄ SZKOŁY

WYRÓŻNIENI UCZNIOWIE Z KLASY VIC I ICH RODZICE Z WYCHOWAWCĄ,
PANIĄ JOANNĄ PSTRONG ORAZ DYREKCJĄ SZKOŁY

 

FOTORELACJA Z APELI PODSUMOWUJĄCYCH ROK SZKOLNY 2013/2014

 

 

 

 

BĄDŹ PARTNEREM PROGRAMU BYDGOSKA RODZINA 3 PLUS

 

 

 

Szanowni Rodzice!


Bydgoska rodzina 3+ to program, w którym ,,plus" znaczy ,,więcej". Dla wielodzietnych rodzin to więcej szans na społeczną aktywność, większe oszczędności i większe możliwości. Dla przedsiębiorców, firm i instytucji to po prostu więcej klientów, większe przychody i najlepiej rozumiany prestiż, budowany poprzez obecność w gronie pozytywnie kojarzonych, przyjaznych i otwartych firm.
Zasada działania jest bardzo prosta i sprawdzona. Członkowie dużych rodzin, czyli tych z minimum trójka dzieci, mieszkających w Bydgoszczy otrzymują Bydgoską kartę Rodzinną, zabezpieczoną, imienną, ze zdjęciem. Karta uprawnia do korzystania z systemu ulg, rabatów i bonusów przygotowanych przez ,,partnerów Programu". Udział w programie jest bezpłatny. Posiadacze karty kierują się w codziennych decyzjach listą Partnerów, korzystają głównie z ich oferty, a dzięki rabatom mogą korzystać częściej (wszystkie informacje o programie dostępne są na stronie http://www.bydgoszcz.pl/rodzina3plus ).
,,Partnerem programu" może zostać każdy, komu nie są obojętne potrzeby dzieci, które często nie mogą mieć wszystkiego, czego tylko zapragną. Takimi osobami z pewnością są rodzice, dla których dobro dziecka jest najwyższą wartością.

Państwo, czyli Rodzice dzieci w wieku szkolnym również możecie zostać ,,Partnerami Programu" Bydgoska Rodzina 3+, przekazując nieodpłatnie do biblioteki szkolnej, po zakończeniu roku szkolnego, podręczniki swoich pociech. Dzięki takim działaniom biblioteka szkolna będzie mogła wypożyczać przekazane przez Państwa podręczniki kolejnym uczniom z dużych rodzin - posiadaczom Bydgoskiej Karty Rodzinnej.
Wypożyczenie podręczników pozwoli Rodzicom z rodzin wielodzietnych zaoszczędzić nawet kilkaset złotych, które będą mogli przeznaczyć na inne niezbędne dla dzieci wydatki. A wszystko to dzięki Państwa pomocy!

Serdecznie zachęcam Państwa do rozważenia możliwości przystąpienia w charakterze Partnera do programu Bydgoska Rodzina 3 plus promującego w naszym mieście model dużej rodziny.

 

 

IV FESTYN RODZINNY JUŻ ZA NAMI!

 

 

 

FESTYN SZKOLNY - SUPER SPRAWA, Z CAŁĄ RODZINĄ ŚWIETNA ZABAWA

 

Jak co roku, dziękujemy wszystkim rodzicom, uczniom, całym rodzinom i gościom z okolicznych przedszkoli i zaprzyjaźnionych szkół za dobrą zabawę, za czas, który nam poświęcili, za szczególne zaangażowanie. Mamy nadzieję, że był to mile i rodzinnie spędzony okres. Wystarczy obejrzeć zdjęcia i przeczytać artykuł na Bydgoszcz.gazeta.pl, który potwierdza, że tak właśnie było.
Dużą popularnością cieszyła się robotyka „ROBOPROJECT”, dmuchane zabawki, animacje dla dzieci i dorosłych na wesoło, fryzjerstwo, zawody sportowe, koło fortuny oraz kawiarenka internetowa. Warsztaty Twórczości Rodzinnej „Moje twórcze ja” zgromadziły wielu uczniów, których zainspirowało PLAYMAIS. Pełna smakołyków kawiarenka, w której można było wypić dobrą kawę stała się miejscem chwilowego odpoczynku. Pokazy służb mundurowych – policji, straży miejskiej i grupy rekonstrukcyjnej „JAGER REGIMENT 42” - długo pozostaną w pamięci. Podczas imprezy można było wykonać sobie profesjonalne zdjęcia. Odbyła się również zbiórka zużytych baterii. Zebrano około 40 kg surowca. Każdy uczeń za przyniesione baterie losował drobny upominek. Współpraca z Urzędem Miasta pozwoliła nagrodzić dzieci, które dbają od najmłodszych lat o środowisko. To się opłaca! Z dumą należy wspomnieć, że IV Festyn Rodzinny rozpoczęły występy taneczne naszych uczniów oraz naszych absolwentów. Współpraca ze szkołą taneczną „Bailamos” przyniosła rewelacyjne efekty. Natomiast pokaz mody zapoczątkował nowe trendy w świecie mody. Świetna oprawa muzyczna, dobra organizacja i zaangażowanie sprawiły, że IV Festyn Rodzinny uważamy za udany i z nowymi pomysłami czekamy na kolejny. 

 

 

 

 

 

 

 

 

CZAS NAUKI POZA PLACÓWKĄ, CZYLI WYCIECZKI SZKOLNE

 

 

W ramach obchodów Roku Oskara Kolberga, wybitnego etnografa, folklorysty i kompozytora, dokumentującego kulturę ludową XIX w. odbyła się wycieczka do Kaszubskiego Parku Etnograficznego we Wdzydzach Kiszewskich. Jest to muzeum typu skansenowego, w którym zgromadzono ponad 50 obiektów architektury ludowej z obszaru całych Kaszub i części Kociewia. Przygoda z kulturą ludową rozpoczęła się od wizyty w starej szkole ze wsi Więckowy pochodzącej z połowy XIX w., składającej się z dwóch części: mieszkania dla nauczyciela i izby lekcyjnej. Ogromną frajdę sprawiła uczestnikom wycieczki nauka języka kaszubskiego oraz pisanie krótkiego dyktanda gęsim piórem. Zaciekawienie wzbudził proces powstawania drewnianego koła, który szczegółowo omówił przewodnik w warsztacie kołodziejskim z Mirachowa. Uczniowie zwiedzili kolejno stary drewniany kościółek, liczne chaty i wiatrak. Dużo radości przyniosła zabawy na podwórku dużej zagrody, które animował opiekun wystawy. Można było wypróbować łuki, proce, obręcze do toczenia, szczudła, liny i kolorowe, wzorowane na tradycyjnych zabawki.
Kolejnym etapem wycieczki było zwiedzanie starego cmentarzyska w Odrach na terenie Rezerwatu przyrody „Kamienne Kręgi”. W tym szczególnym miejscu znajduje się ogromne stanowisko ponad 80 gatunków porostów, w tym niektóre występują wyłącznie na tym terenie. Na terenie Tucholskiego Parku Narodowego, oprócz przepięknej przyrody, wartym obejrzenia okazała się największa budowla hydrotechniczna w Polsce. Jest to unikatowy zabytek, wzorowany na antycznych rzymskich budowlach. Akwedukt jest skrzyżowaniem dwóch cieków wodnych: Czerskiej strugi (płynącej dołem) i Wielkiego Kanału Brdy (płynącego górą). Wzniesiono go w połowie XIX w. w celu doprowadzenia wody z Brdy do kompleksu Łąk Czerskich.

 

 

 

 

 

 

 

 

INFORMACJE DLA RODZICÓW PRZYSZŁOROCZNYCH KLAS PIERWSZYCH

 

 

Przydział uczniów do poszczególnych klas pierwszych (a, b, c, d) zostanie opublikowany po zakończeniu rekrutacji uzupełniającej – do 20 sierpnia 2014 roku.

Wyposażenie w podręczniki do zajęć z zakresu edukacji: polonistycznej, matematycznej, przyrodniczej i społecznej w klasie pierwszej zapewni minister właściwy do spraw oświaty i wychowania. Podręczniki te będą dostarczane do szkół we wrześniu. Ze względu na trwające prace nad elementarzem wszelkie informacje dotyczące materiałów niezbędnych do nauczania w klasie pierwszej zostaną rodzicom przekazane 1 września.

Podręczniki do religii, która nie jest przedmiotem obowiązkowym, nie będą mogły być zakupione przez szkołę ze środków dotacji celowej i wypożyczane uczniom. W tym przypadku koszty zakupu podręczników będą w dalszym ciągu ponosić rodzice.

 

 

ZDOLNI ZNAD BRDY - REKRUTACJA

 

 

 

Grant Rozwoju zdolności w ramach Miejskiego Programu Wspierania Ucznia Zdolnego

Serdecznie informuję, że test rekrutacyjny na zajęcia dla uczniów zdolnych „Śladami Wielkich Matematyków i nie tylko” odbędzie się w poniedziałek 2 czerwca o godzinie 15.30 w sali nr 16 i 17, w Szkole Podstawowej nr 41 przy ulicy Romualda Traugutta 12 w Bydgoszczy.

Zapraszam
Katarzyna Fredyk

 

 

 

UROCZYSTY FINAŁ PROJEKTU „UNICEF” – SZKOŁA Z PRAWAMI DZIECKA - III EDYCJA

 

 

W czwartek, tj. 12 czerwca 2014 roku o godz. 9:00 w sali gimnastycznej, przy udziale uczniów klas starszych, nauczycieli i zaproszonych gości, odbyła się niecodzienna uroczystość - ceremonia wręczenia „GWIAZD SZERYFA PRAW DZIECKA” przedstawicielom społeczności lokalnej, którzy, zdaniem Samorządu Uczniowskiego naszej szkoły, w wyjątkowy sposób dbają o ich interes, stojąc na straży przestrzegania praw dziecka. 

 Rozpoczęcia spotkania i przywitania zaproszonych gości, tj. pana Łukasza Kosińskiego, pana sierżanta Rafała Wohlfeila i pana dyrektora Wojciecha Konarskiego oraz zgromadzonej społeczności szkolnej dokonała przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego naszej szkoły, Nicole Pachura.

 

 

Wyjaśniała na wstępie, jaki jest cel naszej uroczystości i wspomniała o idei projektu, mówiąc: „Dzisiejsze spotkanie jest szczególne, gdyż jest podsumowaniem działań, które odbyły się w naszej szkole w ramach OGÓLNOPOLSKIEGO PROJEKTU SZKOŁA Z PRAWAMI DZIECKA. Dopełnieniem tych działań będzie wręczenie GWIAZD SZERYFA PRAW DZIECKA - prestiżowego odznaczenia, ustanowionego przez UNICEF, przyznawanego po raz pierwszy, tym dorosłym, którzy podejmują szczególne inicjatywy na rzecz dzieci i są najbardziej zaangażowani w propagowanie i ochronę ich praw (…) W tym roku przypada 25. rocznica uchwalenia Konwencji o prawach dziecka. Nasz udział w projekcie jest podkreśleniem znaczenia tego najbardziej uniwersalnego dokumentu stanowiącego o prawach najmłodszych i uczczeniem zbliżającej się rocznicy. Prawa dziecka znajdują swoje odzwierciedlenie w codziennym życiu. Ważne jest zatem, aby najmłodsi obywatele naszego kraju zdawali sobie sprawę czym są prawa dziecka, jakie prawa im przysługują, na czym polega różnica między prawem a obowiązkiem, jakie są granice, których nie można przekraczać, a także gdzie mogą się zwrócić w sytuacji, kiedy poczują, że ich prawa nie są respektowane. Tę wiedzę staraliśmy się upowszechniać poprzez lekcje, które prowadzone były dla uczniów klas starszych i wystawę, którą zorganizowaliśmy na holu II piętra i w gablocie Samorządu Uczniowskiego. Dodatkową dawką wiedzy będzie dzisiejszy wykład naszego gościa specjalnego, pana Łukasza Kosińskiego pt. ‘Prawo a kultura’.”

 

 

Po powyższym wstępie, przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego, przy udziale pani wicedyrektor Hanny Matuszewskiej, dokonali podniosłej dekoracji odznakami i szarfami trzech nominatów do GWIAZDY SZERYFA PRAW DZIECKA. Bezpośrednio przed uhonorowaniem odczytane zostały laudacje, czyli uroczyste uzasadnienie nominacji, a po przypięciu odznak wręczone zostały pamiątkowe gratulacje oraz symboliczna, biała róża.

 

 LAUDACJA

Szanowni Panowie.
Szanowni Nauczyciele
oraz drogie Koleżanki i drodzy Koledzy!

MAM ZASZCZYT POINFORMOWAĆ, ŻE ODZNAKĘ SZERYFA PRAW DZIECKA OTRZYMUJE PAN ŁUKASZ KOSIŃSKI.

 
Odznaczony z wykształcenia jest historykiem, z zamiłowania nauczycielem i propagatorem dobrych manier. Znany naszym uczniom przede wszystkim z wykładów o savoir-vivrze oraz z realizacji samorządowego projektu pn. „Laboratorium demokracji”, w którym mieliśmy przyjemność uczestniczyć.

Wymienione projekty to tylko mała część Jego działań na terenie naszego regionu, gdyż to człowiek zaangażowany w szczególną liczbę inicjatyw na rzecz dzieci i młodzieży oraz dorosłych. Pan Łukasz Kosiński od wielu lat popularyzuje wśród dzieci i młodzieży ideę społeczeństwa obywatelskiego. Pracę w VI Liceum Ogólnokształcącym w Bydgoszczy oraz bydgoskim Pałacu Młodzieży skutecznie łączył z działalnością społeczną na rzecz młodych. Aktualnie, od grudnia 2013 roku, Pan Kosiński pracuje w Wydziale Edukacji Urzędu Miasta Bydgoszczy, pełniąc tam funkcję „dobrego ducha” dzieci i młodzieży.

W 2007 roku została powołana do życia Młodzieżowa Rada Miasta Bydgoszczy, czyli bydgoski samorząd uczniowski, w którym pan Łukasz Kosiński, od samego początku istnienia, pełnił funkcję koordynatora i opiekuna organu, każdorazowo udzielając młodym cennych rad oraz dzieląc się swoim doświadczeniem oraz ogromną wiedzą. Co ważne, Pan Łukasz Kosiński nie ogranicza młodych w działaniu – udziela rad, ale to od młodych zależy – co z tym dalej zrobią.

W 2013 roku z inicjatywy MRMB zostało utworzone w Bydgoszczy młodzieżowe radio internetowe o nazwie „OMG Radio Bydgoszcz”, którym to Pan Kosiński pełni rolę opiekuna radiowców. Ponadto warto dodać, że Pan Kosiński brał udział w pracach zespołu opracowującego Strategię Rozwoju Edukacji Miasta Bydgoszczy na lata 2013-2020, czyli opracowywał plan działań finansowych i edukacyjnych na najbliższy czas dla szkół bydgoskich. Dzięki Panu Kosińskiemu w Urzędzie Miasta Bydgoszczy, słyszany i brany pod uwagę głos dzieci i młodzieży. Pan Kosiński jest zatroskany o dobre maniery dzieci i dorosłych, gdyż ich znajomość otwiera wiele drzwi i jest receptą do sukcesu, w myśl powiedzenia: „Jak cię widzą, tak cię piszą”. Przyciąga młodych swoją serdecznością, otwartością i kompetencją. Jest przez dzieci i młodzież bardzo lubiany i szanowany. Za swoją pracę był wyróżniany licznymi nagrodami i odznaczeniami.

Z uwagi na działalność na rzecz młodych, propagowanie praw dziecka i serdeczność wobec najmłodszych, uważamy, że Pan Łukasz Kosiński w pełni zasługuje na GWIAZDĘ SZERYFA PRAW DZIECKA.

 

 LAUDACJA

Szanowni Panowie.
Szanowni Nauczyciele
oraz drogie Koleżanki i drodzy Koledzy!

MAM ZASZCZYT POINFORMOWAĆ, ŻE ODZNAKĘ SZERYFA PRAW DZIECKA OTRZYMUJE PAN SIERŻANT RAFAŁ WOHLFEIL.

 

Odznaczony jest przedstawicielem Komisariatu Policji Bydgoszcz Szwederowo. Pracuje tam w zespole do spraw nieletnich, który  zajmuje się przede wszystkim przeciwdziałaniu demoralizacji i przestępczości osób nieletnich.

Zespół współpracuje na co dzień z pedagogiem szkolnym w ramach projektu ,,Bezpieczna szkoła” przy realizacji zadań profilaktycznych na terenie szkoły. Pan Rafał Wohlfeil wraz ze swoimi współpracownikami prowadził w ciągu ostatnich lat spotkania dla uczniów na temat odpowiedzialności nieletnich, uzależnień wśród nieletnich, wpływu grup rówieśniczych oraz bezpiecznego zachowania w różnych sytuacjach zagrażających naszemu zdrowiu. Miedzy innymi uczestniczył też w zajęciach dla klas I-III oraz przedszkolaków wyjaśniając im zasady ruchu drogowego podczas akcji ,,Bezpieczna droga do szkoły”. Spotkał się również z przedszkolakami w czasie zajęć otwartych dotyczących pierwszej pomocy przedmedycznej, kiedy uczył dzieci w jaki sposób mogą zgłosić wypadek na policję lub wezwać pogotowie ratunkowe.

Policjanci z zespołu do spraw nieletnich pomagali nam także przy przeprowadzaniu zadań związanych z udziałem w ogólnopolskim konkursie ,,Bezpieczna szkoła, obywatelski kraj”. Prowadzili spotkania dotyczące praw dziecka i obywatela, zwracali uwagę na konieczność ścisłej współpracy z innymi i umiejętność udzielania skutecznej pomocy potrzebującym. Od wielu lat możemy również liczyć na współpracę przy organizacji ,,Festynu Rodzinnego”. Dzięki temu mamy miedzy innymi możliwość pokazania dzieciom sprzętu policyjnego, zapoznania z zasadami bezpiecznego zachowania poprzez zabawę oraz przedstawienia im wyszkolenia psa służbowego.  

Pan Rafał Wohlfeil jest jednym z opiekunów naszej szkoły, którzy dbają o bezpieczeństwo wszystkich uczniów. Możemy się do niego zgłaszać w sytuacjach dla nas szczególnie trudnych i prosić o pomoc w rozwiązywaniu problemów.

Z uwagi na działalność na rzecz młodych, propagowanie praw dziecka i serdeczność wobec najmłodszych, uważamy, że Pan Rafał Wohlfeil w pełni zasługuje na GWIAZDĘ SZERYFA PRAW DZIECKA.

 

 LAUDACJA

Szanowni Panowie.
Szanowni Nauczyciele
oraz drogie Koleżanki i drodzy Koledzy!

MAM ZASZCZYT POINFORMOWAĆ, ŻE ODZNAKĘ SZERYFA PRAW DZIECKA OTRZYMUJE PAN WOJCIECH KONARSKI.

 

Tej osoby w naszej społeczności nie trzeba przedstawiać. Wszyscy znamy naszego pana dyrektora, ale nie wszyscy zapewne zdają sobie sprawę z ilości i różnorodności inicjatyw oraz działań na rzecz praw dziecka – ucznia, jakie podejmuje na co dzień Pan Wojciech Konarski.

Z wykształcenia jest nauczycielem wychowania fizycznego, z nadania - drugą kadencję - dyrektorem naszej placówki. Zasadę fair play stosuje nie tylko w sporcie, ale także w codziennym życiu, zaś olimpijską dewizę Citius-Altius-Fortius, czyli Szybciej-Wyżej-Silniej, wykorzystuje w celu motywowania siebie, uczniów i współpracowników do podejmowania nowych inicjatyw na rzecz społeczności szkolnej.

Dzięki decyzjom Pana Dyrektora nowe oblicze otrzymał Samorząd Uczniowski, który bardzo prężnie realizuje swoje cele statutowe, uatrakcyjniając życie społeczności szkolnej.

Pan Konarski swej pracy troszczy się, aby miasto przeznaczało fundusze na realizację przedsięwzięć mających wpływ na najmłodszych. Dzięki staraniom Pana Dyrektora możemy uczestniczyć wielu ciekawych projektach edukacyjnych, kulturalnych i prozdrowotnych. Dla równowagi umysłowej i relaksu, Pan Konarski organizuje nam szereg atrakcji o charakterze rozrywkowym. Cieszymy się z posiadania salki zabaw, nowoczesnej pracowni komputerowej, profesjonalnego boiska sportowego oraz placu zabaw, z których korzystamy dzięki staraniom naszego Pana Dyrektora.

Walczy o poprawę losu dzieci z niepełnosprawnością i pomoc rodzinom ubogim. Wsparcie to jest wielopłaszczyznowe: począwszy od opieki pedagogiczno-psychologicznej, poprzez materialną na wsparciu emocjonalnym skończywszy. W szkole czujemy się jak w domu, gdyż Pan Konarski dba o nasze bezpieczeństwo poprzez elektroniczny nadzór placówki oraz starania o bezpieczną drogę do szkoły.

Dzięki działaniom Pana Dyrektora nasza szkoła jest elitarna w dobrym tego słowa znaczeniu. Wymagając od uczniów wysokiego poziomu kultury, wiedzy i dyscypliny i otwierając nas na międzynarodową społeczność uczniowską, dąży do tego, aby uczeń był człowiekiem wrażliwym, otwartym na świat i tolerancyjnym. Zależy mu również na tym, abyśmy potrafili badać, konstruktywnie myśleć, podejmować ryzyko, i byli wciąż spragnieni wiedzy. 

Za swoje serdeczne podejście do dzieci i pełną poświęcenia pracę na rzecz najmłodszych został odznaczony najwyższym odznaczeniem uczniowskim, Słonecznym Orderem Szkoły Podstawowej nr 41 w Bydgoszczy.

Zważywszy na powyższe zasługi odczytane w laudacji, pragniemy odznaczyć Pana GWIAZDĄ SZERYFA PRAW DZIECKA.

 

 

 

 

 SZKOŁA Z PRAWAMI DZIECKA - III EDYCJA

 

 

Nasza placówka przystapiła do akcji Unicef-u pn. "SZKOŁA Z PRAWAMI DZIECKA - III EDYCJA". Realizatorami tego projektu są przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego naszej szkoły, przy pomocy koordynatorów akcji, tj.  pani Iwony Szymczak i pana Gracjana Czapiewskiego.

W 2014 roku przypada 25. rocznica uchwalenia Konwencji o prawach dziecka. Udział w projekcie będzie podkreśleniem znaczenia tego najbardziej uniwersalnego dokumentu stanowiącego o prawach najmłodszych i uczczeniem zbliżającej się rocznicy. Prawa dziecka znajdują także swoje odzwierciedlenie w codziennym życiu. Ważne jest, aby najmłodsi obywatele naszego kraju zdawali sobie sprawę czym są prawa dziecka, jakie prawa im przysługują, na czym polega różnica między prawem a obowiązkiem, jakie są granice, których nie można przekraczać, a także gdzie mogą się zwrócić w sytuacji, kiedy poczują, że ich prawa nie są respektowane.

CELE PROJEKTU:

 • Zapoznanie dzieci i młodzieży z zagadnieniami dotyczącymi praw dziecka,
 • Uświadomienie uczniom znaczenia praw dziecka i ich konsekwencji w codziennym życiu,
 • Kształtowanie wśród młodych ludzi postawy zaangażowania społecznego,
 • Zaangażowanie przedstawicieli środowiska lokalnego w promowanie idei praw dziecka,
 • Wyróżnienie najaktywniejszych działaczy dbających o prawa dziecka wśród lokalnej społeczności.

NA CZYM POLEGA PROJEKT?

W ramach akcji uczniowie wezmą udział w cyklu lekcji poświęconych tematyce praw dziecka. Na holu II piętra i w gablocie Samorządu Uczniowskiego, zostanie stworzona gazetka o prawach człowieka - dziecka. Zadaniem Samorządu Uczniowskiego naszej szkoły będzie wybranie spośród lokalnej społeczności osób najbardziej zaangażowanych w propagowanie i ochronę ich praw. Uczniowie zastanowią się czy znają osoby, które w szczególny sposób występują w interesie dzieci w ich otoczeniu, czy znają działaczy, którzy w swej codziennej pracy poświęcają dużo uwagi tym kwestiom. W tym celu w szkołach zorganizowane zostanie spotkanie, na które zostaną zaproszeni Ci najbardziej zaangażowani przedstawiciele lokalnej społeczności, którzy poświęcają się walce o zagwarantowanie dzieciom ich praw. Uczniowie odznaczą ich „Gwiazdą Szeryfa Praw Dziecka”

 

ZAPOZNAJ SIĘ Z OPISEM I REGULAMINEM PROJEKTU

ZOBACZ PROFIL NASZEJ SZKOŁY NA STRONIE WWW.UNICEF.PL

 

 Fot. 1. i 2. Wystawa o prawach dziecka, która była eksponowana na holu II piętra.

 

REALIZUJEMY MIEJSKI PROGRAM WSPIERANIA UCZNIA ZDOLNEGO

 

 

 

"ZDOLNI ZNAD BRDY"

MIEJSKI PROGRAM WSPIERANIA UCZNIA ZDOLNEGO

 

Nowy program wsparcia dla uczniów zdolnych to ciekawe zajęcia edukacyjne i nowe kierunki oraz możliwości rozwoju.

Zachęcamy do zapoznania się z ofertą zajęć dodatkowych dla uczniów zdolnych realizowanych w ramach Grantów Rozwoju Zdolności (dla uczniów szkół podstawowych) oraz w ramach Grantów Fabryka Szans (dla uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych). Szczegółowe informacje o proponowanych zajęciach oraz zasady zgłaszania się na nie przez uczniów opisane są na portalu edu.bydgoszcz.pl.

Dwa z grantów realizowane będą przez naszych nauczycieli i na terenie naszej szkoły, zapraszamy do zapoznania się z ofertą i do zapisywania się na zajęcia.

Pierwszy z nich, „Język angielski – moje okno na świat” skierowany jest do uczniów obecnych klas pierwszych i ma na celu przygotowanie uczniów w najmłodszym wieku szkolnych do swobodnego posługiwania się językiem angielskim na poziomie komunikatywnym za pomocą metody „immersji językowej” czyli zanurzenia dziecka w świat języka obcego.

Uczestnicy zajęć powinni posiadać podstawową wiedzę z języka angielskiego, czyli mieć opanowany materiał nauczania języka angielskiego z klasy pierwszej.

O przyjęciu na zajęcia decydował będzie test kompetencji oraz rozmowa kwalifikacyjna. Zajęcia będą się odbywały dwa razy w tygodniu (od maja do grudnia, z wyłączeniem wakacji) i będą trwały półtorej godziny.

Rodzice każdego chętnego dziecka powinni dostarczyć kartę zgłoszenia do wychowawcy, nauczyciela języka angielskiego lub sekretariatu szkoły do 21 maja.

W przypadku wątpliwości proszę się kontaktować z panią Joanną Gralak.

Drugi „Śladami Wielkich Matematyków i nie tylko” skierowany jest do uczniów obecnych klas trzecich, czwartych i piątych, i ma na celu wspieranie i rozwijanie zainteresowań, i zdolności matematycznych uczniów na II etapie edukacyjnym oraz wykorzystanie technologii informacyjnej do nauki matematyki.

Uczestnicy zajęć powinni charakteryzować się bardzo dobrymi wynikami w nauce; wysokim poziomem osiągnięć lub możliwością takich osiągnięć; wysokim poziomem uzdolnień kierunkowych związanych z matematyką; wysokim poziomem wiedzy ogólnej.

O przyjęciu na zajęcia decydował będzie test kompetencji oraz rekomendacje nauczycieli ze szczególnym uwzględnieniem uzyskanych osiągnięć i sukcesów. Zajęcia będą się odbywały dwa razy w tygodniu (od maja do grudnia, z wyłączeniem wakacji) i będą trwały półtorej godziny.

Rodzice każdego chętnego dziecka powinni dostarczyć kartę zgłoszenia do wychowawcy, nauczyciela matematyki lub sekretariatu szkoły do 21 maja.

W przypadku wątpliwości proszę się kontaktować z panią Katarzyną Fredyk.

Formularze zgłoszeniowe można pobrać u prowadzących zajęcia w naszej szkole lub ze strony edu.bydgoszcz.pl.

Regulaminy zajęć dostępne są pod linkiem: http://edu.bydgoszcz.pl/

 

ZAPRASZAMY!

mgr Joanna Gralak
mgr Katarzyna Fredyk
Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 41

 

 

 

 

Więcej artykułów…

 1. ZABAWY Z PIANKĄ NIESPODZIANKĄ ZA NAMI!
 2. KOLEJNE SUKCESY NASZYCH UCZNIÓW
 3. OGROMNY SUKCES NASZYCH PIERWSZOKLASISTÓW!
 4. „CZAR 2 KÓŁEK”
 5. MALI RATOWNICY - NAGRODZENI!
 6. KOLEJNE SUKCESY UCZNIÓW NASZEJ SZKOŁY!
 7. GRATULACJE! KOLEJNY SUKCES TRZECIOKLASISTÓW!
 8. WYBORY MISS I MISTERA SZKOŁY 2014
 9. WYNIKI KONKURSU KANGUR MATEMATYCZNY
 10. WAŻNA INFORMACJA O OBIADACH
 11. ZDOBYLIŚMY II MIEJSCE W KONKURSIE O PATRONACH GÓRZYSKOWA I SZWEDEROWA
 12. MAŁY RATOWNIK – ZAJĘCIA W RAMACH PROJEKTU OTWARTA SZKOŁA
 13. JUŻ NIEDŁUGO KOLEJNE WARSZTATY PLASTYCZNE. ZAPRASZAMY!
 14. ZAPRASZAMY NA MAJOWE WARSZTATY TWÓRCZOŚCI RODZINNEJ
 15. PODZIĘKOWANIE ZA PRZEKAZANE LAURKI, KTÓRE TWORZYLIŚMY W RAMACH AKCJI 'BANK KARTEK'
 16. "MATEMATYCZNE ORŁY" ROZDANE
 17. ZBIÓRKA BATERII I AKUMULATORÓWMAŁOGAABARYTOWYCH DO 2,5 KG
 18. CERTYFIKAT PRZYZNANY
 19. NASZA UCZENNICA FINALISTKĄ KONKURSU PLASTYCZNEGO PN. "MÓJ ANIOŁ"
 20. KOLEJNE ZAJĘCIA W RAMACH PROJEKTU "OTWARTA SZKOŁA" ZA NAMI!
 21. OBCHODY KANONIZACJI PAPIEŻA JANA PAWŁA II ORAZ MAJOWYCH ROCZNIC
 22. KONKURS PLASTYCZNY Z OKAZJI 10-LECIA POLSKI W UNII EUROPEJSKIEJ
 23. CO SIĘ DZIAŁO NA KWIETNIOWYCH ZAJĘCIACH ARTYSTYCZNYCH?
 24. ZAPRASZAMY NA KOLEJNE ZAJĘCIA PROJEKTU "OTWARTA SZKOŁA"
 25. ZAPRASZAMY NA UROCZYSTOŚĆ Z OKAZJI TRZECH WAŻNYCH WYDARZEŃ:
 26. EKOLOGICZNY KONKURS EKO-PISANKA I EKO-ZAJĄC ROZSTRZYGNIĘTY!
 27. ZAPISY DO KLAS PIERWSZYCH
 28. OBCHODY MIĘDZYNARODOWEGO DNIA ZIEMI 2014
 29. PODSUMOWANIE DOTYCHCZASOWEJ ZBIÓRKI BATERII I AKUMILATORÓW MAŁOGABARYTOWYCH
 30. AUDYCJA MUZYCZNA W RAMACH OBCHODÓW ROKU OSKARA KOLBERGA
 31. KWIETNIOWE SPOTKANIA Z RODZICAMI
 32. ZAPRASZAMY NA KWIETNIOWE WARSZTATY TWÓRCZOŚCI RODZINNEJ
 33. ŻYCZENIA WIELKANOCNE
 34. ZAPROSZENIE NA KWIETNIOWE WARSZTATY PLASTYCZNE
 35. SUKCESY UCZNIÓW KLAS TRZECICH
 36. PROŚBA O PRZEKAZANIE NA RZECZ NASZEJ SZKOŁY 1% Z PAŃSTWA PODATKU
 37. PRZYPOMINAMY O ZAPISACH DO ODDZIAŁÓW PRZEDSZKOLNYCH
 38. HANIA KAPELA Z KL. 3A FINALISTKĄ KONKURSU MATEMATYCZNEGO - LICZYDEŁKO
 39. TWORZYLIŚMY KARTKI ŚWIĄTECZNE DLA DZIECI AUTYSTYCZNYCH
 40. SPRAWDZIAN SZÓSTOKLASISTY 2014 JUŻ ZA NAMI!
 41. OGROMNY SUKCES NASZEJ SZKOŁY W KONKURSIE MEN
 42. REGIONALNE ELIMINACJE ODYSEI UMYSŁU W POZNANIU
 43. LEKCJA JĘZYKA ANGIELSKIEGO INACZEJ!
 44. REKOLEKCJE WIELKOPOSTENE 2014, CZYLI DNI NAUKI I SKUPENIA PRZED OŁTARZEM
 45. GALA LAUREATÓW KONKURSÓW PRZEDMIOTOWYCH
 46. MARCOWE WARSZTATY TWÓRCZOŚCI RODZINNEJ ZA NAMI
 47. WIELKANOCNE WARSZTATY PLASTYCZNE
 48. WYSTAWA PRAC PLASTYCZNYCH UCZNIÓW KLAS PIĄTYCH
 49. DZIEŃ ŚW. PATRYKA – IRLANDZKIE ŚWIĘTO W POLSKIEJ SZKOLE 2014
 50. WEŹ UDZIAŁ W WOJEWÓDZKIM KONKURSIE MUZYCZNYM O OSKARZE KOLBERGU
 51. OBCHODY DNIA KOBIET W NASZEJ SZKOLE
 52. DRZWI OTWARTE NASZEJ SZKOŁY
 53. OGROMNY SUKCES KONRADA W KONKURSACH KURATORYJNYCH
 54. SPOTKANIE Z OLIMPIJKĄ, MEDALISTKĄ, KAJAKARKĄ
 55. PIJEMY KOKTAJLE NA ZDROWIE!
 56. POPULARYZUJEMY WIEDZĘ O PATRONACH ROKU 2014
 57. ZAPRASZAMY NA WARSZTATY TWÓRCZOŚCI RODZINNEJ
 58. SPOTKANIE Z GIMNAZJALISTAMI
 59. KONKURS NA NAJBARDZIEJ POMYSŁOWĄ CZAPKĘ Z OKAZJI DNIA ŚW. PATRYKA
 60. MISTRZ TABLICZKI MNOŻENIA KLAS SZÓSTYCH
 61. ZAPRASZAMY NA LUTOWE WARSZTATY ARTYSTYCZNE
 62. BAŚŃ O DWUNASTU MIESIĄCACH Z MORAŁEM W RAMACH "OTWARTEJ SZKOŁY"
 63. „HEJ, KOLĘDA, KOLĘDA” – GOŚCINNY KONCERT CHÓRU SZKOLNEGO
 64. POGRATULOWALIŚMY WYRÓŻNIAJĄCYM SIĘ UCZNIOM NASZEJ SZKOŁY
 65. WAŻNA INFORMACJA O OBIADACH
 66. WOJEWÓDZKI KONKURS PN. KOMPOZYTOR - ŻYCIE I TWÓRCZOŚĆ 2014 JUŻ ZA NAMI!
 67. PEDAGOG RADZI - UZALEŻNIENIE OD ALKOHOLU WPŁYWA NA CAŁĄ RODZINĘ (*)
 68. DRUGA EDYCJA PROGRAMU INICJATYW LOKALNYCH „5/6” BUDŻET OBYWATELSKI ROZSTRZYGNIĘTA!
 69. FINAŁ II WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU HISTORYCZNEGO
 70. BAL KARNAWAŁOWY I AKCJA CHARYTATYWNA NA WOŚP ZA NAMI
 71. PRÓBNY SPRAWDZIAN KLAS SZÓSTYCH Z OPERONEM ZA NAMI!
 72. POCZTA WALENTYNKOWA ZAKOŃCZONA - ROZDALIŚMY WALENTYNKI...
 73. I EDYCJA NOWOROCZNEGO KONKURSU KULINARNEGO
 74. WYNIKI STYCZNIOWEJ ZBIÓRKI BATERII I AKUMULATORÓW DO 2,5 KG
 75. SUKCES UCZENNICY Z KLASY 3A
 76. TWORZYLIŚMY I ... TWORZYMY LAURKI DLA CHORYCH DZIECI I DOROSŁYCH
 77. ZAPRASZAMY NA KOLEJNE WARSZTATY ARTYSTYCZNE
 78. SZKOLNE KOLĘDOWANIE 2014 W RAMACH SUPERKLASY JUŻ ZA NAMI!
 79. DZIAŁANIA W RAMACH PROJEKTU PATRON ROKU 2013 - PROF. JAN CZOCHRALSKI
 80. POLONISTYCZNE SUKCESY UCZNIÓW KLAS CZWARTYCH
 81. JASEŁKA – ZWYCZAJE BOŻONARODZENIOWE
 82. OBCHODY ŚWIAT BOŻEGO NARODZENIA W NASZEJ SZKOLE
 83. NOWA EDYCJA SZKOŁY Z KLASĄ 2.0...
 84. ŻYCZENIA BOŻONARODZENIOWE
 85. ROZSTRZYGNIĘTO KONKURS PLASTYCZNY ZORGANIZOWANY PRZEZ UKW
 86. ZE SPORTEM NA TY – AWANS DO PÓŁFINAŁU
 87. MATEMATYCZNY SUKCES PIĄTOKLASISTÓW!
 88. KONKURS W RAMACH SUPERKLASY "GWIAZDKA 2013"
 89. JAK CO ROKU, 6 GRUDNIA, ZAWITAŁ DO NASZEJ SZKOŁY MIKOŁAJ...
 90. SUKCES W KONKURSIE KURATORYJNYM
 91. UCZESTNICZYMY W OGÓLNOPOLSKIEJ AKCJI PN. „BANK KARTEK”!
 92. WYNIKI GRUDNIOWEJ ZBIÓRKI BATERII
 93. „PODZIEL SIĘ Z INNYMI” - ZBIÓRKA DARÓW DLA UBOŻSZYCH UCZNIÓW
 94. ŚWIETLICOWY KIERMASZ ŚWIĄTECZNY
 95. ZAPRASZAMY NA WARSZTATY ARTYSTYCZNE DLA DZIECI I RODZICÓW!
 96. RYWALIZACJA O PUCHAR PRZECHODNI RADY RODZICÓW SP41 ROZSTRZYGNIĘTA!
 97. ŚWIĘTO PLUSZOWEGO MISIA W BIBLIOTECE SZKOLNEJ
 98. "KOLOROWY ŚWIAT BALONÓW” – KOLEJNE SPOTKANIE PROJEKTU "OTWARTA SZKOŁA" ZA NAMI!
 99. UWAGA! GÓRA GROSZA ZNOWU W NASZEJ SZKOLE!
 100. ZAPROSZENIE DO UDZIAŁU W KONKURSIE NA OZDOBĘ BOŻONARODZENIOWĄ!
 101. UDZIAŁ W "FESTIWALU MASEK" ZAKOŃCZONY WIELOKROTNYMI SUKCESAMI!
 102. MURALE Z EUROPEJSKICH SZKÓŁ W NASZEJ PLACÓWCE!
 103. REALIZUJEMY OGÓLNOPOLSKI PROGRAM PN. „ŚNIADANIE DAJE MOC”!
 104. ZBIÓRKA DARÓW DLA SCHRONISKA JUŻ ZA NAMI!
 105. ZWYCIĘSTWO W KONKURSIE WIEDZY O SZWEDEROWIE I BYDGOSZCZY
 106. UROCZYSTE APELE Z OKAZJI ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI
 107. "KOLORY JESIENI" – PAŹDZIERNIKOWE ZAJĘCIA "OTWARTEJ SZKOŁY" JUŻ ZA NAMI!
 108. PROGRAM PROFILAKTYCZNY „UWOLNIJMY DZIECI OD DYMU TYTONIOWEGO”
 109. LISTOPADOWE SPOTKANIA Z RODZICAMI
 110. KONKURS PLASTYCZNY W RAMACH PROJEKTU EDUKACYJNEGO
 111. OBCHODY ŚWIĘTA HALLOWEEN
 112. WARSZTATY TWÓRCZOŚCI RODZINNEJ „MOJE TWÓRCZE DZIŚ ”- CZAS ROZPOCZĄĆ!
 113. LEKCJA Z ORNITOLOGIEM...
 114. MIĘDZYSZKOLNY KONKURS PRZYRODNICZY „BIEG TERENOWY Z ZADANIAMI – PARK NAD STARYM KANAŁEM”
 115. JESIENNY KONKURS PLASTYCZNY DLA UCZNIÓW KLAS STARSZYCH
 116. KONKURS PLASTYCZNY O JANIE PAWLE II ROZSTRZYGNIĘTY!
 117. KONKURS NA NAJLEPSZY LAMPION Z DYNI 2013 DLA KLAS STARSZYCH
 118. DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ 2013 JUŻ ZA NAMI!
 119. PASOWANIE KLAS PIERWSZYCH 2013 JUŻ ZA NAMI!
 120. STOP PUSTYM MISKOM - WSPOMÓŻ SCHRONISKO!
 121. REALIZUJEMY MIEJSKI PROJEKT PN. "NA ŚCIEŻKACH ZDROWIA"!
 122. KONKURS PLASTYCZNY „JAN PAWEŁ II W OCZACH DZIECKA”
 123. REGIONALNY KONKURS "ZAMIEŃ PUSZKI NA PIENIĄDZE" ROZSTRZYGNIĘTY
 124. ARTYSTYCZNY SUKCES UCZENNICY KLASY III C
 125. WYBIERZ ZAJĘCIA POZALEKCYJNE!
 126. PIERWSZE SPOTKANIE PROJEKTU "OTWARTA SZKOŁA" W NOWYM ROKU SZKOLNYM
 127. CZYTAMY FREDRĘ...
 128. PRZEDSTAWICIELE SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO JUŻ WYBRANI!
 129. WRZEŚNIOWE SPOTKANIA Z RODZICAMI
 130. KIERMASZ PODRĘCZNIKÓW UŻYWANYCH
 131. PATRONI ROKU 2013
 132. PAMIĘTAMY O BOHATERACH POWSTANIA STYCZNIOWEGO
 133. WYPRAWKA SZKOLNA 2013
 134. ZAPISY DO ŚWIETLICY NA ROK SZKOLNY 2013/2014
 135. ŻYCZENIA NA NOWY ROK SZKOLNY 2013/2014