JAK CO ROKU, 6 GRUDNIA, ZAWITAŁ DO NASZEJ SZKOŁY MIKOŁAJ...

Tak, to prawda w piątek 6 grudnia naszą szkołę odwiedził Mikołaj. Był to co prawda Mikołaj z krajów anglojęzycznych, ale my przecież znamy angielski, więc problemów większych nie mieliśmy…. Z tej okazji przygotowaliśmy dla św. Mikołaja lekcję w języku angielskim, ponieważ chciał on się dowiedzieć ile wiemy o obchodach świąt Bożego Narodzenia w jego kraju. Były też recytacje wierszy, Weronika Jendraszak zaprezentowała wiersz o Nowym Roku, a Cyprian Januszewski przedstawił św. Mikołajowi listę prezentów, które chciałby dostać. Były tam takie pozycje, jak: dinozaur, UFO, maszyna czasu, smok, zamek…. W końcu wszystko zamienił na gotówkę, co wywołało szeroki uśmiech na twarzy naszego Mikołaja.

Impreza nabrała uroczystego charakteru dzięki Panu Gracjanowi Czapiewskiemu, który wraz z CHÓREM nie bał się zaprezentować repertuaru w języku angielskim. Zabrzmiały pieśni bożonarodzeniowe: ‘Angels We Have Heard on High’ oraz oczywiście ‘Jingle Bells’.

Tak miła i świąteczna atmosfera nie byłaby możliwa gdyby nie wspaniała dekoracja nawiązująca do świąt…Christmas tree, stockings, chimney, fire, przygotowana oczywiście przez Panią Alicję Essuman–Mensah i Pana Gracjana Czapiewskiego, których pomysłowość nie zna granic. No i w końcu były nagrody za konkurs plastyczny pt. "ZOO Z JESIENNYCH LIŚCI", a także prezenty od MIKOŁAJA… słodkości, ufundowane przez Samorząd Uczniowski i Radę Rodziców, za które serdecznie dziękujemy!

W końcu, śpiewając ‘Last Christmas’ rozeszliśmy się do klas. Jednym słowem było kolorowo, wesoło i bajkowo, a śnieg za oknem dodawał tylko uroku.

Teraz już tylko czekamy na święta i pyszności Wigilijnego stołu… niech ta świąteczna atmosfera trwa i trwa… no bo ,święta są tylko raz w roku’.

Serdeczne podziękowanie należy się Pani Annie Smeji–Robak za miłą, rzeczową oraz owocną współpracę ze współorganizatorami, która wytworzyła wspaniałą, świąteczną atmosferę  tego szczególnego dnia.