I EDYCJA NOWOROCZNEGO KONKURSU KULINARNEGO

Dnia 21 stycznia 2014 roku w naszej szkole odbył się rodzinny konkurs kulinarny, który choć nie całkiem z gotowaniem był związany, na niejednej twarzy naszych uczestników wzbudził uśmiech. Zawodnicy, 11 par z klas IV-VI, musieli zmierzyć się aż z ośmioma konkurencjami, takimi jak: podawanie dwunastu potraw wigilijnych, pakowanie miniaturowych prezentów, rzut orzechem do celu, odgadywanie potraw na podstawie przepisów, degustacja bakalii i herbat, podawanie smakowych preferencji mamy/taty, odpowiedź na trudne pytania, w stylu: „ulubioną kolędą rodziców jest…(Cicha noc), elfy w szkole uczą się….(elfebetu)”, a na sam koniec to co najzabawniejsze, a może i też najtrudniejsze…. pokaz zdolności wokalnych – karaoke w przezabawnej formie, bo odśpiewywanie przepisów kulinarnych i reklam.

Frekwencja nas nie zawiodła, a zawodnicy chętnie brali udział w każdej konkurencji. Wszyscy nie tylko wyszli z nagrodami, bo przecież każdy był wygrany po odśpiewaniu przepisu na…. kotlety mielone, ale i roześmiany od przysłowiowego „ucha do ucha”.

Mimo to po podliczeniu punktów jury ustaliło:

I miejsce dla Julii Wyczling z mamą z klasy 4a,

II miejsce dla Macieja Szymczak z mamą z klasy 4c,

III miejsce dla Alicji Łabendy z tatą oraz Darii Padzikowskiej z mamą z klasy 6a.

Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za udział i dobrą zabawę. Zapraszamy w marcu na podobny konkurs. Liczymy na frekwencję i ‘powtórkę z rozrywki’, czyli z dzisiejszego dnia.

organizatorzy Anna Smeja-Robak, Beata Nowicka