SUKCESY UCZNIÓW KLAS TRZECICH

* REPREZENTACJA UCZNIÓW Z KLASY 3A, 3B I 3C  ZDOBYŁA W DNIU DZISIEJSZYM II MIEJSCE W ZAWODACH SPORTOWYCH "ZE SPORTEM NA TY " ORAZ AWANS DO FINAŁU.

** Reprezentacja klasy 3c w składzie: Dominika Mrozińska, Paweł Paczkowski, Adrian Nowakowski, Mateusz Małkowski, Maciej Dąbrowski i Oskar Żurawski wywalczyli 8 kwietnia 2014 roku I MIEJSCE W II EDYCJI MIĘDZYSZKOLNEGO KONKURSU "SPRINTEM PO SUKCES". Konkurs składał się z 10 zadań  sportowo-wiedzowych. Konkurencje rozgrywane były między SP nr 13, 36, 43 i 41. Uczniowie otrzymali piękny puchar i dyplom dla szkoły oraz upominki.

*** Miło nam również poinformować o sukcesie Aleksandry Plażeńskiej z klasy 3c, która zakwalifikowała się spośród 5 uczestników klas trzecich do finału międzyszkolnego konkursu czytelniczego  "W świecie baśni Andersena". W finale brało udział 7 uczniów klas trzecich ze szkół bydgoskich.

ROK KANAŁU BYDGOSKIEGO

Z okazji 240. rocznicy zbudowania Kanału Bydgoskiego w Szkole Podstawowej nr 10 w Bydgoszczy odbył się w środę 9 kwietnia międzyszkolny konkurs „BYDGOSZCZ-KANAŁ BYDGOSKI WCZORAJ I DZIŚ”. W konkursie wzięły udział drużyny z 12 bydgoskich szkół podstawowych. W trakcie zmagań należało wykazać się znajomością dziejów naszego miasta, Kanału Bydgoskiego, rozpoznać na zdjęciach zabytki Bydgoszczy, obiekty, których dzisiaj w Bydgoszczy już nie ma oraz wybrane śluzy na kanale.

W tych niezwykle trudnych zadaniach drużyna naszej szkoły w składzie: Konrad Kaszewski, Adrian Banaszek i Tomek Straszewski poradziła sobie bardzo dobrze zajmując 4 miejsce.

Miło nam również poinformować, że  WERONIKA JENDRASZAK  z klasy 6a zdobyła, recytując wiersz pt. "Bajka o drewnianej głowie" III MIEJSCE w Międzyszkolnym konkursie recytatorskim spotkanie z poezją K.I.Gałczyńskiego, którego organizatorem byłl Zespół Szkół nr 7.

SERDECZNIE GRATULUJEMY ZWYCIĘZCOM
ORAZ ŻYCZYMY DALSZYCH SUKCESÓW!

Dyrekcja i Grono Pedagogiczne
Szkoły Podstawowej Nr 41 w Bydgoszczy