GÓRA GROSZA

KONIEC AKCJI „GÓRA GROSZA 2011”

9 grudnia br. zakończyła się w naszej szkole  akcja Góra Grosza. W tym roku zarówno rodzice jak i  uczniowie wsparli akcję bardzo hojnie, a nasze działania nie ograniczały się  tylko do zbiórki pieniędzy w klasach. Przypomnijmy, że imprezy towarzyszące to: „Kiermasz słodkości i różnorodności” oraz „Dzień Wróżb”. Gdyby jednak nie  wsparcie rodziców, kwota zebranych pieniędzy nie byłaby tak duża. Oto  rozliczenie końcowe:

Wszystkim osobom  zaangażowanym w powodzenie akcji oraz darczyńcom składamy serdeczne  podziękowania, podkreślając równocześnie, że nigdy w historii naszej szkoły nie  zebraliśmy tak ogromnej kwoty. Sprawdza się, więc powiedzenie: „grosik do  grosika i zbierze się miarka.” Przy czym co najważniejsze, mamy poczucie, że  pomagamy, ponieważ cała kwota zostanie przekazana za pośrednictwem Towarzystwa  „Nasz Dom” na potrzeby domów dziecka w całej Polsce.

Dodatkowe informacje o ubiegłorocznej i tegorocznej akcji  "Góra grosza" znajdują się pod linkiem: http://www.sp41.bydgoszcz.pl/?id=gora_grosza

organizatorzy: Anna  Smeja-Robak
Beata Nowicka
wraz z  Samorządem Uczniowskim

UWAGA! „GÓRA GROSZA” ZNOWU W NASZEJ SZKOLE

http://www.towarzystwonaszdom.pl/img/gora_grosza2011.jpg W  dniach od 21 listopada do 9 grudnia  br.,  jak co roku w naszej szkole, będziemy przeprowadzać po raz kolejny akcję „Góra  Grosza”. Jest to akcja ogólnopolska, w której biorą udział szkoły oraz  przedszkola z całej Polski, a jej organizatorem jest Towarzystwo „Nasz Dom”.  Celem tak szczytnej idei jest zebranie funduszy na pomoc dzieciom wychowującym  się poza własna rodziną, w tym na tworzenie i dofinansowanie domów dla dzieci. Akcja ta ma również charakter konkursu, a na szkoły,  które zbiorą największą ilość groszy, gdyż należy tu podkreślić iż nie jest  istotna suma, ale ilość zebranych monet, czekają atrakcyjne nagrody ufundowane  przez organizatora. W ramach akcji przeprowadzanej na terenie  naszej szkoły organizatorzy, w tym Samorząd Uczniowski, planują szereg imprez  m.in. ‘Kiermasz Słodkości i Różnorodności’ oraz ‘Dzień Wróżb’. Ponadto  prowadzona będzie regularna zbiórka w klasach, więc jeśli macie drobne monety,  nie zapominajcie o naszej akcji i zachowajcie je na kiermasz. A może  przysłowiowy grosik oddany na szczytny cel zwróci się w dwójnasób?

DZIEŃ WRÓŻB – ANDRZEJKI 2011

1 gr – 411 – 4,11 zł          2 gr – 144  -  2,88  zł          5 gr – 152 – 7,60 zł         10 gr – 161 – 16,10 zł         20 gr – 76 – 15,20 zł         50 gr – 29 – 14,50 zł         1 zł – 16 – 16 zł         2 zł- 3- 6 zł         5 zł – 1 – 5 zł        Razem 87, 39 zł

Wszystkim organizatorom i uczestnikom  dziękujemy za udział w akcji. Przypominamy, że akcja Góra Grosza w naszej  szkole trwa do 9 grudnia. Wyznaczeni uczniowie z Samorządu Uczniowskiego będą  systematycznie odwiedzać klasy, więc jeśli macie jeszcze jakieś drobne monety  możecie je przynieść do szkoły.

Organizatorzy:   A. Smeja – Robak, B.  Nowicka

„KIERMASZ  SŁODKOŚCI I RÓŻNORODNOŚCI”

Wszystkim uczestnikom oraz darczyńcom (zwłaszcza rodzicom z klas IVB, VA  i VB) serdecznie dziękujemy za chęci, okazane serce i poświęcony czas. Bez Was  nie byłoby tej akcji, tak ogromnej kwoty i przede wszystkim uśmiechu na wielu  twarzach. Jeszcze raz z całego serca dziękują organizatorzy p. Anna Smeja-Robak  oraz p. Beata Nowicka.     Przypominamy także, że akcja „Góra Grosza” mimo, iż kończy się 2  grudnia, w naszej szkole będzie trwać do 9 grudnia. Nadal zbieramy drobne  monety, a wyznaczeni uczniowie z Samorządu Uczniowskiego, który patronuje całej  akcji na terenie szkoły, systematycznie odwiedzają klasy. Jeśli więc macie  jeszcze w domu jakieś grosze, przynieście je.

GÓRA GROSZA 2010 - XI EDYCJA- SPRAWOZDANIE

W ramach prac Samorządu Uczniowskiego w I  semestrze roku szkolnego 2010/ 2011 przeprowadzono ogólnopolską akcję pod  hasłem „Góra Grosza”. Celem akcji, jak co roku, było zebranie pieniędzy na domy  dziecka w całej Polsce. Zbierano przede wszystkim drobne monety od 1 do 50gr. Akcja  ta była przeprowadzana w naszej szkole po raz siódmy i cieszyła się ogromnym zaangażowaniem  zarówno organizatorów (m. in. członkowie SU), jak i innych osób ją wspierających.  W akcji oprócz uczniów klas starszych brały udział także dzieci z klas 0-III. W wyniku zbiórki udało się zebrać kwotę 163,22 zł., która została przekazana  Towarzystwu „Nasz Dom”. Monety liczyły i odpowiednio segregowały dzieci z  Samorządu Uczniowskiego, co nie było łatwe i zabrało trochę czasu ze względu na  ich ogromną ilość:

• 1  gr- 3192
  • 2  gr- 1945
  • 5  gr- 1336
  • 10  gr- 69
  • 20  gr- 56
  • 50  gr- 15

fot. 1. i 2.: Zarząd SU liczy i sortuje monety, które zebrał w ramach Akcji "Góra Grosza"

Organizatorzy akcji:       mgr Anna Smeja-Robak
mgr Gracjan Czapiewski

Informacje o akcji  GÓRA GROSZA znajdziesz na stronie: http://www.towarzystwonaszdom.pl/?sub=8