DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ 2013 JUŻ ZA NAMI!

W poniedziałek, tj. 14 października 2013 roku, w DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ, który w naszej szkole obchodzimy szczególnie uroczyście, spotkali się – by wspólnie świętować –  nauczyciele, pracownicy administracji i obsługi, emerytowani pracownicy szkoły oraz uczniowie i rodzice.

Uroczystą akademię, która odbyła się o godz. 12:15 w sali gimnastycznej, przygotowały dzieci ze świetlicy szkolnej pod kierunkiem pani Grażyny Mężydło i pani Bogumiły Floryszczak. Przed częścią artystyczną wystąpił Dyrektor Szkoły, pan mgr Wojciech Konarski, który złożył życzenia społeczności szkolnej oraz wręczył nagrody nauczycielom i pracownikom administracji i obsługi za wzorową pracę w ubiegłym roku szkolnym.
Szkolna Kapituła  Słonecznego Orderu uhonorowała najważniejszym dziecięcym odznaczeniem nauczyciela przedmiotów artystycznych, pana mgra Gracjana Czapiewskiego, który odbierając Order "obiecał być pogodnym i radość uczniom przynosić". Ostatnim punktem akademii było złożenie życzeń i wręczenie własnoręcznie zrobionych chryzantem pracownikom szkoły przez Zarząd Samorządu Uczniowskiego.

Akademia jak zawsze była bardzo uroczysta, wzruszająca i odbywała się w pięknej oprawie plastycznej, której wykonawcami byli: pani Alicja Essuman – Mensah i pan Gracjan Czapiewski. Nad nagłośnieniem czuwali Mikołaj Ostrowski i Jakub Zdziebło z klasy VIa, pod okiem pana Mirosława Przymusa.

Po uroczystej akademii obecni i dawni pracownicy naszej szkoły spotkali się przy kawie w świetlicy szkolnej.