KONKURS NA NAJLEPSZY LAMPION Z DYNI 2013 DLA KLAS STARSZYCH

Od paru lat na przełomie  października i listopada można zaobserwować ciekawe zjawisko. Pomiędzy paletami  zniczy, chryzantem i ozdób choinkowych leżą sobie spokojnie brzuszaste dynie.  Komercja przywiała do nas zza oceanu Halloween, a skoro już go polubiliśmy, nie  może w naszych domach i naszej szkole zabraknąć bardzo istotnego atrybutu -  lampionu z dyni.

Samorząd Uczniowski - wzorem lat poprzednich - organizuje konkurs  na NAJLEPSZY LAMPION Z DYNI. Zachęcamy uczniów klas 4 – 6 do udziału w ww. konkursie. Podpisane imieniem i nazwiskiem lampiony przynosimy 28 i 29  października 2013 roku (poniedziałek, wtorek), do sali nr 31, a ogłoszenie zwycięzców nastąpi we wtorek, tj. 5 listopada 2013 roku w czasie apelu z okazji Halloween i Wszystkich Świętych.

Wykonawcy  najciekawszych lampionów z dyni otrzymają atrakcyjne nagrody!

ZAPRASZAMY DO WSPÓLNEJ ZABAWY
Samorząd Uczniowski z  opiekunem

JAK ZROBIC LAMPION Z DYNI?
Będzie ci potrzebna ładna,  dorodna dynia (kupisz ją w markecie lub sklepie warzywnym) oraz ostry nóż i  łyżka. Na górze odetnij okrągłe wieczko i przez powstały otwór wydrąż cały  miąższ. Nie wyrzucaj wieczka, przyda się jako nakrycie, ani miąższu – zrobisz z  niego zupę! Kolejnym krokiem jest naniesienie wzoru na dyni przy pomocy  ciemnego markera - oczy, nos, usta. Możesz także narysować go na kartce,     a potem odwzorować na owocu przy pomocy widelca. Otwory wycinamy, a w środek  wkładamy świecę. Gotowe!

UWAGA!
Jeśli chcesz przeczytać szczegółowy plan  przygotowania lampionu z dyni to wpisz w wyszukiwarkę internetową zdanie: „
Jak  zrobić lampion z dyni”. Pojawią się strony, na których oprócz tekstu  będziesz mogła/mógł obejrzeć również film instruktarzowy dotyczący tworzenia  lampionu. Nie masz możliwości skorzystania Internetu, zgłoś to nauczycielowi  plastyki, a udostępni Tobie te same instrukcje w formie papierowego wydruku.

KONKURSY ZORGANIZOWANE Z OKAZJI HALLOWEEN - ROZSTRZYGNIĘTE

W piatek, 8 listopada 2013 roku czasie apeli zorganizowanych z  okazji Narodowego Święta Niepodległości nastąpiło rozstrzygnięcie  konkursu na "Najlepszy lampion z dyni" i "Najlepsze przebranie haloowenowe". Zwycięzcom  pogratulował i nagrody wręczył dyrektor szkoły, pan Wojciech Konarski oraz przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego, Nicola Pachura. Nagrodami były pięknie opakowane, w tematyce święta słodkości, w tym lizaki w kaształcie dyni i duszków.
NIE UKRYWAMY, ŻE ZMARTWIŁA NAS MAŁA ILOŚĆ KONKURSOWYCH DYŃ, W PRZECIWIEŃSTWIE DO PORZEDNICH LAT.

Wszystkim, jednak którzy wzięli udział w konkursach dziękujemy
i gratulujemy ciekawych prac oraz zaangażowania.

WYNIKI KONKURSU NA NAJLEPSZY LAMPION Z DYNI  2013
  NAGRODY OTRZYMALI:

• Weronika Kanabaj z klasy VIc,
  • Patryk Jabłoński z klasy Va,
  • Róża Szafrańska z klasy VIa,
  • Julia Wyczling z klasy IVa.

NAGRODY ZA NAJLEPSZE PRZEBRANIE HALLOWEENOWE OTRZYMALI:

• Zuza Ławnikowicz z klasy Vb,
  • Alicja Łabenda z klasy VIa,
  • Zosia Wróblewska z klasy Va,
  • Dominika Czubala z klasy VIb,
  • Klaudia Przybyłowska z klasy Vc,
  • Robert Strehl z klasy VIc.