ZAPROSZENIE DO UDZIAŁU W KONKURSIE NA OZDOBĘ BOŻONARODZENIOWĄ!

Szanowni Rodzice i Drodzy Uczniowie!

Wielkimi krokami zbliżają się Święta Bożego Narodzenia! Zapraszamy Was zatem – pani Gabriela Grzesińska i Samorząd Uczniowski z opiekunem – do udziału w konkursie świątecznym, tym razem „NA OZDOBY BOŻONARODZENIOWE”, które – mamy nadzieję – zawisną na tegorocznej choince szkolnej. Chcemy, aby w tym roku szkolne drzewko świąteczne wyglądało wyjątkowo, dlatego zachęcamy Was do udziału ww. konkursie. Postarajcie się wykonać ciekawą i estetyczną ozdobę. Jeśli nie macie, drodzy Uczniowie i Rodzice, własnego pomysłu – inspiracją mogą być porady i przykłady zamieszczone w Internecie.

W przeciwieństwie do przeszłości, kiedy to wybór ozdób choinkowych był ograniczony, a zasady ozdabiania choinki były wręcz sztywno określone, dzisiaj ozdoby choinkowe bywają naprawdę różne. Na choince może znaleźć się właściwie wszystko – bombki, łańcuchy, cukierki, ciastka, ale nawet takie rzeczy, jak ładnie udekorowane zdjęcia idoli czy ulubione, malutkie zabaweczki dzieci.

REGULAMIN KONKURSU NA OZDOBĘ BOŻONARODZENIOWĄ

1. WARUNKI UCZESTNICTWA :

• Uczestnikiem konkursu może zostać każdy uczeń klas „0” - 6 naszej szkoły.
  • W klasach „0”-3 dopuszczona jest niewielka pomoc dorosłych przy wykonywaniu zadania.
  • Stworzone na konkurs prace powinny być podpisane przez autora wg wzoru: imię i nazwisko, klasa i wiek.

2. CELE KONKURSU:

• Rozwijanie wyobraźni oraz pobudzanie aktywności twórczej uczniów;
  • rozwijanie wrażliwości estetycznej;
  • stworzenie uczniom możliwości prezentacji własnych dokonań twórczych;
  • powrót do tradycji wykonywania ozdób bożonarodzeniowych;
  • umożliwienie przedstawienia własnej wizji, nastroju oraz tradycji Świąt Bożego Narodzenia.

3. ZADANIE KONKURSOWE:

Ozdoby bożonarodzeniowe na choinkę wykonujemy dowolną techniką z możliwością zastosowania techniki mieszanej, preferowane jest użycie materiałów naturalnych, tj.: drewno, sznurek, suszone owoce, papier, różnego rodzaju ziarna itp.

4. TERMIN I WARUNKI DOSTARCZENIA PRAC:

Prace należy dostarczyć do 12 grudnia 2013 roku do pani Gabrieli Grzesińskiej lub pana Gracjana Czapiewskiego.

5. OCENA PRAC I ZASADY PRZYZNAWANIA NAGRÓD:

1. O wyłonieniu zwycięzców konkursu zdecyduje Komisja Konkursowa.

2. Prace oceniane będą zgodnie z następującymi kryteriami:

• oryginalność,
  • pomysłowość,
  • estetyka wykonania,
  • zastosowanie elementów ekologicznych.

3. Organizator przewiduje dyplomy za miejsca, nagrody rzeczowe oraz wyróżnienia w każdej kategorii wiekowej.

4. Zwycięzcy zostaną ogłoszeni podczas wspólnego kolędowania na sali gimnastycznej, które odbędzie się 19 grudnia 2013 roku.

5. Decyzje Komisji Konkursowej są ostateczne i nie przysługuje od nich odwołanie.