INFORMACJE DLA RODZICÓW PRZYSZŁOROCZNYCH KLAS PIERWSZYCH

Przydział uczniów do poszczególnych klas pierwszych (a, b, c, d) zostanie opublikowany po zakończeniu rekrutacji uzupełniającej – do 20 sierpnia 2014 roku.

Wyposażenie w podręczniki do zajęć z zakresu edukacji: polonistycznej, matematycznej, przyrodniczej i społecznej w klasie pierwszej zapewni minister właściwy do spraw oświaty i wychowania. Podręczniki te będą dostarczane do szkół we wrześniu. Ze względu na trwające prace nad elementarzem wszelkie informacje dotyczące materiałów niezbędnych do nauczania w klasie pierwszej zostaną rodzicom przekazane 1 września.

Podręczniki do religii, która nie jest przedmiotem obowiązkowym, nie będą mogły być zakupione przez szkołę ze środków dotacji celowej i wypożyczane uczniom. W tym przypadku koszty zakupu podręczników będą w dalszym ciągu ponosić rodzice.