UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2013/2014

W piątek, tj. 27 czerwca 2014 roku usłyszeliśmy ostatni dzwonek w roku szkolnym 2013/2014. Akademie, które zakończyły mijający rok szkolny, odbyły się w sali gimnastycznej przy udziale Uczniów, Dyrekcji Szkoły, Nauczycieli i licznego grona Rodziców, według poniższego harmonogramu:

* o godzinie 9:00 dla klas IV-VI. Cześć oficjalną i artystyczną przygotowała klasa IVa i IVc, pod  okiem swojej polonistki, pani Beaty Nowickiej. Oprawę muzyczną zapewniał chór szkolny pod dyrekcją pana Gracjana Czapiewskiego oraz taneczne zespoły świetlicowe, które do występu przygotowały panie: Grażyna i Joanna Mężydło.
Akademia ta była szczególna, gdyż w trakcie niej uroczyście pożegnaliśmy uczniów klas szóstych, dziękując naszym podopiecznym i ich rodzicom za wysokie wyniki w nauce. Było dostojnie, wzruszająco, a także bardzo wesoło, gdyż - jak wspomniała przedstawicielka klas  szóstych, tegoroczna Miss Szkoły, Kinga Dziurkiewicz - to nie jest koniec, tylko koniec początku. Dlatego w stronę naszych szóstoklasistów, z ust dyrekcji, nauczycieli, i rodziców płynęły życzenia pomyślności na nowych etap życia i edukacji.

* o godzinie 11:00 dla klas 0-III. Apel klas młodszych przygotowała pani Jadwiga Salus z klasą Ia. Atmosfera na początku była podniosła, ale szybko przerodziła się w wesoły, taneczny klimat, przypominając wszystkim, że zaczyna się bardzo miły, beztroski okres roku szkolnego - WAKACJE!

Nagłośnieniem całej imprezy zajęli się chłopcy: Krzysztof Schab z klasy IVa i Rafał Paczkowski z klasy IVc, pod profesjonalnym okiem pana Jana Szafrańskiego
Dekoracje w stylu ludowym, które miały nawiązywać do scenariuszy akademii, a przede wszystkim do obchodów Roku Oskara Kolberga, stworzyli: pani Alicja Essuman-Mensah i pan Gracjan Czapiewski. Przygotowaniem sali gimnastycznej do akademii zajęli się nauczyciele wychowania fizycznego, czyli pani Joanna Rochowska, pan Szymon Książkiewicz i pan Piotr Olszewski.

PS W środę, tj. 25 czerwca 2014 roku oraz w czwartek, tj. 26 czerwca br. odbyły się apele podsumowujące rok szkolny 2013/2014, w czasie których nagrodziliśmy wszystkich wyróżniających się uczniów w nauce, zachowaniu oraz frekwencji oraz tych, którzy odnosili sukcesy naukowe, artystyczne i sportowe w konkursach szkolnych, pozaszkolnych, podnosząc swoją wiedzę i umiejętności, godnie reprezentując naszą placówkę w środowisku lokalnym oraz w Polsce i poza Nią. Oddzielne podziękowania, za swoją wytężoną pracę, otrzymał Samorząd Uczniowski, który w tym roku szkolnym był realizatorem ponad 30 znaczących akcji oraz chór  szkolny. Ponadto, rozstrzygnięto samorządowy konkurs plastyczny pt. "To już 10 lat -  Polska w Unii Europejskiej".

• I miejsce otrzymała Julia Wyczling z klasy IVa,
  • II miejsce zdobyła Alicja Łabenda z klasy VIa,
  • III miejsce zdobyła Daria Padzikowska z klasy VIa.

Wyróżnienia otrzymali:

• Daniel Brzuskiewicz z klasy IIb,
  • Weronika Jendraszak z klasy VIa,
  • Robert Strehl z klasy VIc,
  • Patryk Zdaniuk z klasy VIa.

Apele przygotowali: pani Ewa Bednarek dla klas 0-III i pan Andrzej Kowalewski dla klas IV-VI.

NAJLEPSI UCZNIOWIE W  II SEMESTRZE ROKU SZKOLNEGO 2013/2014

OSIĄGNIĘCIA UCZNIÓW I NAUCZYCIELI W II SEMESTRZE ROKU SZKOLNEGO 2013/2014