WARSZTATY Z SAVOIR-VIVRE W SZKOLE JUŻ ZA NAMI!

W piątek, 26 września 2014 roku o godz. 9.00 w sali koncertowej Copernicanum Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego odbyły się warsztaty pt. "Savoir-vivre w szkole". W zajęciach, o których odbycie postarał się Samorząd Uczniowski naszej szkoły wraz z opiekunem, wzięli udział uczniowie klas IV i klasy V b ze swoimi wychowawcami, tj. panią Joanną Pstrong, panią Anną Smeją-Robak i panią Katarzyną Fredyk; klasą IV c opiekował się pan Gracjan Czapiewski.
Warsztaty poprowadził pan Łukasz Kosiński, który jest historykiem i propagatorem dobrych manier, laureatem Gwiazdy Szeryfa Praw Dziecka UNICEF - orderu nadanego Mu przez naszą społeczność szkolną w czerwcu 2014 roku,  a także doktorantem Wydziału Historycznego  UKW, zajmującym się w swojej pracy naukowej etykietą i protokołem dyplomatycznym.
Lekcja dobrego wychowania trwała dwie godziny lekcyjne i
prowadzona była w formie warsztatowej z elementami zabawy. Dodatkową atrakcją był quiz z nagrodami, który podsumował naszą lekcję. Za swoją wiedzę, umiejętności i dobrą pamięć, kilkudziesięciu uczniów otrzymało nagrody.
W ramach zajęć, uczniowie dowiedzieli się jak kształtować swój pozytywny wizerunek
w szkole oraz poza nią. Zostały też omówione zagadnienia dotyczące dobrych manier w relacjach międzyludzkich. Okazało się, że zachowywanie zasad savoir-vivre jest gwarantem dobrej atmosfery w szkole, w domu, na podwórku oraz... na spotkaniu ze znajomymi.
Mamy nadzieje, że tak wyedukowani i kulturalni uczniowie będą godnie reprezentować naszą szkołę również poza jej murami. Pierwszą oznaką zastosowania zdobytej na warsztatach wiedzy było kulturalne zachowanie wszystkich chłopców wobec Pań i Dziewczyn, które od tej pory przepuszczali w drzwiach. I tak trzymać, panowie!
Zapraszamy również do obejrzenia fotorelacji z tej niecodziennej lekcji, która odbyła się w pięknej scenerii - niedawno wyremontowanej, secesyjnej auli koncertowej uniwersytetu, mieszczącej się przy ulicy Kopernika 1. W tym budynku odbywają się uroczystości akademickie, konferencje, koncerty, a w kwietniu 2013 roku miała miejsce szczególna uroczystość - nadanie Doctoratu Honoris Causa UKW, panu Bronisławowi Komorowskiemu, Prezydentowi Rzeczypospolitej Polskiej.