PIERWSZOKLASIŚCI Z NASZEJ SZKOŁY SĄ JUŻ PEŁNOPRAWNYMI UCZNIAMI

W piątek, 3 października 2014 roku,  odbyło się uroczyste "Pasowanie na ucznia". Dla nich był to wyjątkowy dzień.  Pan dyrektor Wojciech Konarski pasował dzieci w obecności rodziców i krewnych. Świadkami tej uroczystości byli też uczniowie klasy III A, którzy w programie artystycznym, w sposób żartobliwy, przedstawili cechy charakterów różnych uczniów, zasady postępowania w szkole, oraz złożyli życzenia i zapewnili młodszych kolegów, że zawsze mogą na nich liczyć. Przed uroczystym ślubowaniem, pierwszaki musiały wykazać się wiedzą i umiejętnościami, które zdobyły w pierwszym miesiącu nauki. Udowodniły, że potrafią śpiewać, nie tylko w języku polskim, ale i angielskim oraz świetnie tańczyć. Wiedzą kim są, recytując "Katechizm polskiego dziecka" Władysława Bełzy. Następnie odbyło się uroczyste ślubowanie. Po odczytaniu jego treści, uczniowie złożyli przysięgę na sztandar szkoły. Obiecali być dobrymi uczniami, przyjaciółmi zwierząt i roślin, dobrymi kolegami i koleżankami, szanować wszystkich, którzy pracują w szkole, a swoją nauką i zachowaniem sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Pierwszaki podziękowały też swoim rodzicom za to, że dzięki nim mogą być uczniami. Następnie otrzymali wielkie kosze, wypełnione balonami, pamiątkowymi zakładkami do książek, tarczami szkolnymi i legitymacjami. Od całej społeczności szkolnej, każda z czterech klas pierwszych, otrzymała drzewka iglaste. Po oficjalnej uroczystości wykonano zdjęcia i każda z klas udała się  w wyznaczone miejsce na terenie szkoły, by posadzić swoje drzewko. W salach czekał na nich słodki poczęstunek, przygotowany przez rodziców.

Tekst opracowała Pani Hanna Czajkowska.