20 LISTOPADA OBCHODZIMY OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ PRAW DZIECKA

20 listopada 2014 roku przypada 25. rocznica uchwalenia Konwencji o Prawach Dziecka. Tego dnia będziemy również obchodzić Pierwszy Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka.
Rzecznik Praw Dziecka i Minister Edukacji Narodowej apelują, aby z tej okazji przeprowadzić w szkołach zajęcia propagujące prawa dziecka i jego potrzeby. Odpowiadając na odezwę władz, z przyjemnością i odpowiedzialnością wyposażymy naszych uczniów w nową dawkę w wiedzy o ich prawach.

Więcej informacji wydarzeniu można przeczytać pod linkiem:
20 LISTOPADA OGÓLNOPOLSKIM DNIEM PRAW DZIECKA. WSZPWN

O NASZYCH DZIAŁANIACH NA RZECZ UPOWSZECHNIANIA PRAW DZIECKA

W roku szkolnym 2013/2014 braliśmy udział w III edycji projektu edukacyjnego "Szkoła z Prawami Dziecka". Wspomniany projekt miał uświadomić uczniów w zakresie przysługującym im praw. Celem projektu było przekazanie dzieciom i młodzieży wiedzy na temat praw dziecka, przybliżenia aktów prawnych, w których te prawa zostały ujęte, w tym zaznajomienie podopiecznych z przepisami Konwencji o Prawach Dziecka. Niezwykle istotnym elementem projektu było zaangażowanie przedstawicieli środowiska lokalnego w promowanie idei praw dziecka. W tym celu w placówce zorganizowano ceremonię przyznania Gwiazd Szeryfa Praw Dziecka -  szczególnego wyróżnienia UNICEF dla najbardziej zaangażowanych w lokalne działania na rzecz dzieci dorosłych. Za realizację powyższych celów,  utrzymanie kontaktu z UNICEF Polska, zainaugurowanie projektu w szkole, zaplanowanie zajęć dydaktycznych na temat praw dziecka i nadzór wyboru kandydatów do odznaki oraz zorganizowanie uroczystego spotkania w placówce, podczas którego wręczono Gwiazdy, odpowiedzialni byli koordynatorzy, tj. pani Iwona Szymczak i pan Gracjan Czapiewski. W liście gratulacyjnym, Dyrektor Generalny UNICEF polska, pan Marek Krupiński dziękuje całej społeczności szkolnej za udział w projekcie. Szczególnie jest wdzięczny koordynatorom za ogromne zaangażowanie i zwiększenie świadomości uczniów w zakresie praw dziecka.

PRZECZYTAJ WIĘCEJ INFORMACJI O PROJEKCIE "SZKOŁA Z PRAWAMI DZIECKA - III EDYCJA"