ERASMUS PLUS W NASZEJ SZKOLE

Eraasmu

Program Erasmus+ oferuje wsparcie finansowe dla instytucji i organizacji działających w obszarze edukacji i szkoleń w Europie, wszedł on w życie 1 stycznia 2014 r. i zastąpił dotychczasowe programy:  „Uczenie się przez całe życie”, m.in. Comenius czy Leonardo da Vinci.
W tegorocznym konkursie beneficjentkami zostały Pani Joanna Gralak oraz Pani Anna Smeja-Robak, które opracowały projekt zatytułowany ,,W poszukiwaniu nowoczesnych metod nauczania - jak zachęcić ucznia w szkole podstawowej do nauki języka angielskiego". Ma on na celu poprawę jakości pracy naszej placówki między innymi poprzez udział autorek projektu w mobilnościach zagranicznych, takich jak kursy, szkolenia.Zakładane działanianiewątpliwie poszerzą wiedzę uczestniczek na temat kultury i historii krajów Wielkiej Brytanii oraz innowacyjnych metod nauczania, co z pewnością przeniosą na nasz grunt i wykorzystają w dalszej pracy z uczniami naszej szkoły. Zdobyte umiejętności pozwolą im również na opracowanie innowacyjnych programów pracy z uczniem zdolnym, które będą realizowane w ramach zajęć dodatkowych z języka angielskiego dla klas I-III oraz IV-VI od września 2015 roku.
Ponadto w ramach realizacji projektu autorki zakładają kontynuację współpracy międzynarodowej podjętej na platformie eTwinning oraz dalszą wymianę doświadczeń między innymi szkołami w ramach programu Szkoła z klasą, a także lokalnymi placówkami, takimi jak okoliczne przedszkola.
Mamy nadzieję, iż wdrożenie innowacyjnych rozwiązań wypracowanych na zagranicznych szkoleniach będzie mierzalne w naszej placówce nie tylko w postaci wyników sprawdzianu w klasie VI, ale przede wszystkim wpłynie korzystnie na zmotywowanie uczniów do nauki języka obcego. Istotnym zakładanym efektem zaplanowanych działań jest zmiana postaw uczniów - dążenie do samokształcenia, kształtowanie otwartości, ciekawości. Autorki zaplanowały od września uruchomienie platformy e-learningowej dla uczniów naszej szkoły, aby poprzez samodzielną pracę online, jej użytkownicy mieli możliwość poszerzenia swojej wiedzy językowej oraz doskonalenia swoich umiejętności.

AUTORKOM PROJEKTU GRATULUJEMY I ŻYCZYMY WYTRWAŁOŚCI
W REALIZACJI PODJĘTYCH DZIAŁAŃ.