KONTYNUUJEMY PROJEKT PN. "NA ŚCIEŻKACH ZDROWIA"

P1080316

W czerwcu 2013 roku nasza szkoła przystąpiła do miejskiego projektu pn. „NA ŚCIEŻKACH ZDROWIA", którego organizatorem jest wydział rozwoju edukacji Miasta Bydgoszczy, a będzie on realizowany w latach 2013 – 2020. Celem głównym projektu jest uczestnictwo szkoły w programie prozdrowotnym. Projekt obejmuje swym zasięgiem następujące obszary i ich bloki tematyczne:

ZDROWIE FIZYCZNE:

• Bezpieczeństwo i pierwsza pomoc,
  • zdrowy styl odżywiania,
  • życie bez nałogu.

ZDROWIE PSYCHICZNE:

• Aktywność ruchowa, praca, wypoczynek i czas wolny,
  • życie bez nałogu,
  • higiena zdrowia psychicznego.

ZDROWIE SPOŁECZNE:

• Higiena osobista i otoczenia,
  • życie w rodzinie, edukacja seksualna,
  • aktywność ruchowa, praca, wypoczynek, czas wolny.

W roku szkolnym 2015/2016 szczególnie zajmiemy się obszarem zdrowia psychicznego oraz blokiem tematycznym życie bez nałogu i higiena zdrowia psychicznego. W ramach realizacji projektu odbył się konkurs recytatorski „Śmiech to zdrowie”. W konkursie wzięli udział uczniowie klas 1-6.

P1080294

P1080295

P1080309

Od kilu lat nasza szkoła realizuje również program profilaktyczny "Uwolnijmy dzieci od dymu tytoniowego” prowadzonego przez Fundację Oddech Nadziei dla Cierpiących na choroby Płuc i Oskrzeli. Celem głównym programu jest stworzenie sieci szkół i domów wolnych od dymu tytoniowego. W związku z tym, iż jednym z zadań szkoły jest sprzyjanie osiągania zdrowia i dobrego samopoczucia zarówno fizycznego jak i psychicznego, szkoła bardzo chętnie przystąpiła do jego realizacji. Program antynikotynowy realizowany jest w naszej placówce, we wszystkich klasach od 1-6. Treści programowe wdrażane są poprzez cykliczne spotkania i zabawy z klaunem Mietkiem.

W środę, tj. 2 grudnia odbyła się impreza dla uczniów i rodziców uczniów z klas pierwszych, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z klaunem Mieciem i jego programem edukacyjnym. Podczas Klaunady dzieci zdobyły wiedzę na temat szkodliwości palenia oraz mogły poczuć się jak prawdziwi artyści cyrkowi pomagając Mieciowi w jego gagach i sztuczkach. Na zakończenie uroczystości dzieciom wręczono pluszowe maskotki Tymki Niedymki” .

P1080326

P1080331