OBCHODY ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA 2015

choinka2015

„Do naszych serc, do wszystkich serc uśpionych
dziś zabrzmiał dzwon, już człowiek obudzony.
Bo nadszedł czas i Dziecię się zrodziło
a razem z Nim Maleńka przyszła Miłość.”

Tegoroczne JASEŁKA, które odbyły się w poniedziałkowe popołudnie, 21 grudnia 2015 roku przeniosły widzów nie tylko do przeciwległych światów duchowych – nieba i piekła, ale przede wszystkim skupiły uwagę na Ziemi i ich mieszkańcach. Życiu ludzi przyglądał się Mały Książę i badając ich codzienność, przypomniał, że "dobrze widzi się tylko sercem” i że „najważniejsze jest niewidoczne dla oczu". Ten wgląd w głębię naszych serc i duszy ma nas przygotować na święta Bożego Narodzenia, które nie tylko są pamiątką narodzin Jezusa, ale dane są jako szczególny czas optymistycznej, pogłębionej refleksji nad życiem i jego sensem.

Bożonarodzeniowe przedstawienie było wyjątkowe nie tylko ze względu na treść, ale i dlatego, że przygotowali je wspólnie uczniowie, rodzice i nauczyciele, którymi kierowała pani katechetka Sylwia Przybysz. Oprawę muzyczną zapewnił chór szkolny pod dyrekcją pana Gracjana Czapiewskiego. Piękne solo w kolędzie pt. „Maleńka przyszła miłość” wykonała Martyna Lewandowska z klasy IVb, a oprawę taneczną jasełek zapewniła klasa Ic, przygotowana przez wychowawczynię, panią Sylwię Hałas oraz klasa IIIa, którą do występu przygotował pan Tomasz Jabłoński.

Świąteczną atmosferę w sali gimnastycznej stworzyła odpowiednio dopasowana dekoracja, którą zaprojektowali i wykonali: pani Alicja Essuman-Mensah i pan Gracjan Czapiewski. Nad akustyką i dekoracją światłem tradycyjnie czuwał pan Jan Szafrański, który zawsze jest gotowy nam pomagać w artystycznych przedsięwzięciach. Przygotowaną muzykę i podkłady włączali: Patryk Wasielewski z klasy Va i Gracjan Niezbecki z klasy Vc. Pracy mieli co nie miara, gdyż muzyka towarzyszyła całości przestawienia, podbijając znaczenie wygłaszanych treści. Całą uroczystość fotograficznie udokumentowała pani Ilona Bukowiecka.

W popołudniowych jasełkach wzięli udział zaproszeni goście, tj.: emerytowani i obecni dyrektorzy, nauczyciele i pracownicy szkoły, uczniowie i licznie zgromadzeni rodzice. Na koniec dyrektor szkoły, pan Wojciech Konarski, podziękował wszystkim wykonawcom za piękne przedstawienie i trud, jaki włożyli w jego przygotowanie. Życzył także

„by Naszym rodzicom kochać było dane, a wszystkie dzieciaki czuły się kochane. By zażegnać wszystko to, co ludzi różni, aby nasze ręce nie spotkały próżni. By ludzie uśmiechem witali się co dzień. Strudzonym nie brakło już miejsca w gospodzie. Aby nikt przed nikim nie musiał czuć strachu, a biedni, bezdomni mieli skrawek dachu. Aby każdy głodny siadł do pełnej miski, a w drzwi samotnego zapukał ktoś bliski. By policja i lekarze nie mieli zajęcia, a rodziny wyszły dobrze nie tylko na zdjęciach. Kochane dzieciaki! Szanowni Panowie i Panie, więc jakie z tej szopki wynika przesłanie?
Jeden wielki Polak, mądry kto go słucha, by odnowić Ziemię wezwał mocy Ducha. A my mu pomóżmy w tej wielkiej potrzebie, i odnowę Ziemi zacznijmy od... SIEBIE!”

Wspólne kolędowanie zakończyło spotkanie opłatkowe dla pracowników szkoły, które odbyło się w świetlicy szkolnej.

DSC00208

DSC00206

DSC00207

DSC00215

DSC00219

DSC00223

DSC00227

DSC00228

DSC00229

DSC00232

DSC00233

DSC00234

DSC00240

Następnego dnia, czyli we wtorek 22 grudnia br. miało miejsce klasowe świętowanie. W ten dzień uczniowie spotkali się z wychowawcami na wigiliach klasowych, które poprzedziło wspólne kolędowanie w sali gimnastycznej. Przedstawienie bożonarodzeniowe zaprezentowali uczniowie ze świetlicy szkolnej, których do występu przygotowała pani Grażyna Mężydło. Kolędy i pastorałki zaśpiewał chór szkolny pod kierunkiem pana Gracjana Czapiewskiego.

Było miło, świątecznie i uroczyście... Teraz czekamy tylko na pierwszą gwiazdkę, śnieżne i rodzinne Święta, których życzy sobie i wszystkim przyjaciołom naszej placówki cała społeczność Szkoły Podstawowej nr 41 w Bydgoszczy.

DSC00250

DSC00247