NASZE UCZENNICE WYWALCZYŁY WYJAZD NA PLENER PLASTYCZNY DO WIĘCBORKA

Publikacja12

Znamy już laureatów XXI edycji imprez plastycznych o tematyce bydgoskiej pn. "BYDGOSZCZ KREDKĄ PĘDZLEM I OŁÓWKIEM". W projekcie brało udział szesnaścioro uczniów naszej szkoły. Do konkursu zgłosiliśmy dziesięć prac uczniów klas starszych, którzy swoje inspiracje do namalowania własnej interpretacji wybranego dzieła bydgoskiego mistrza Leona Wyczółkowskiego poszukiwały na warsztatach artystycznych w Szkole Podstawowej nr 10 w Bydgoszczy oraz na zajęciach koła plastycznego. Młodzi artyści obejrzeli i przeanalizowali sporą ilość dzieł Mistrza Wyczółkowskiego, a w czasie pracy twórczej wykazali się sporą dozą kreatywności i twórczej fantazji.

Miło nam poinformować, że nasze uczennice, tj.: BOGUMIŁA PALUSZEWSKA Z KLASY IV A i HANNA KAPELA Z KLASY VA zostały laureatkami NAGRODY GŁÓWNEJ w miejskim konkursie plastycznym pt. "Bydgoszcz kredką, pędzlem i ołówkiem". Nagrodą jest wyjazd na plener plastyczny do Więcborka, w dniach 18-20 maja 2016 roku, na koszt organizatora projektu, czyli Zespółu Szkół nr 27 w Bydgoszczy.

WSZYSTKIM BIORĄCYM UDZIAŁ W KONKURSIE GRATULUJEMY ZAANGAŻOWANIA
I ZACHĘCAMY DO DALSZEGO ROZWOJU ARTYSTYCZNEGO.

BOGUSI I HANI GRATULUJEMY WYGRANEJ I ŻYCZYMY DALSZYCH SUKCESÓW!

W DZIEŃ ŻARTÓW CAŁKIEM SERIO O LEONIE WYCZÓŁKOWSKIM I JEGO DZIEŁACH

W prima aprilis, czyli 1 kwietnia 2016 roku uczestnicy koła plastycznego i inni chętni uczniowie brali udział w warsztatach plastycznych w ramach miejskiego konkursu plastycznego pt. "Bydgoszcz pędzlem, kredką i ołówkiem". Tematem tegorocznego konkursu jest własna interpretacja wybranego dzieła bydgoskiego mistrza Leona Wyczółkowskiego. Uczniowie wraz z panem Gracjanem Czapiewskim udali się do Szkoły Podstawowej nr 10, która mieści się przy ulicy Śląskiej 7. Zajęcia prowadził pan Waldemar Parszyk - dyrektor tejże Placówki, który jest jednocześnie współorganizatorem powyższego projektu artystycznego. Nasi młodzi artyści poznali istotne fakty z życia Leona Wyczółkowskiego, obejrzeli najważniejsze dzieła artysty. Poznali również szczegóły wykonania pracy i techniki, które mogą zastosować w czasie jej tworzenia. Na końcu przyszedł czas na pracę twórczą; uczniowie zmierzyli się z tematyką dzieł Mistrza, rysując własną interpretację wybranego obrazu.
W dalszym etapie konkursu planowana jest wyprawa do Okręgowego Muzeum Leona Wyczółkowskiego, aby tam podziwiać Jego dzieła na żywo i szukać dalszych inspiracji... Do końca kwietnia chętni uczniowie mają czas, aby wykonać ciekawą pracę artystyczną. Warto się postarać, bo na najlepszych czekają nagrody i weekendowy plener artystyczny nad więcborskim jeziorem.