WIADOMOŚCI MATEMATYCZNE: 1) ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA

światowDzieńtabliczkiMnożenia 2017

W piątek, 29 września nasza szkoła włączy się w obchody VII Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia. Na lekcjach matematyki uczniowie przygotowali plakaty z tabliczką mnożenia w roli głównej, które zaprezentowane są na I piętrze. Wszyscy bezustannie powtarzamy tabliczkę i już w piątek przystąpimy do wielkiego egzaminu. Wytypowani przez nauczycieli matematyki eksperci sprawdzą znajomość tabliczki u młodszych i starszych kolegów, nauczycieli, pracowników szkoły, odwiedzających nas rodziców oraz gości z zagranicy.
Zachęcamy do wspólnej zabawy, również na stronie internetowej matzoo.pl. Głównym organizatorem VII ŚDTM jest Wydawnictwo Karty Grabowskiego.

tabliczka plakat

2) MAKS MATEMATYCZNY

maks2017

Wszystkich uczniów zainteresowanych matematyką zapraszamy do udziału w konkursie "MAKS MATEMATYCZNY". Konkurs stanowi intelektualną rozrywkę w formie internetowych gier matematycznych, przeznaczony jest dla uczniów szkół podstawowych od klasy 2, gimnazjalistów oraz uczniów szkół ponadgimnazjalnych, z podziałem na kategorie wiekowe w każdym roczniku. Przykładowe zadania z poprzednich edycji są dostępne na stronie www.mogalo.pl (nasze zadania). Konkurs odbędzie się 19 października 2017 roku w sali nr 21. Chętnych prosimy o zgłaszanie się do nauczycieli matematyki lub wychowawców klas 2-3 (ilość miejsc ograniczona ze względu na dostęp do komputerów z Internetem). Koszt uczestnictwa: 9 złotych.

3) ALFIK MATEMATYCZNY

Alfik2017

W środę, 22 listopada 2017 rok odbędzie się ogólnopolski konkurs „ALFIK MATEMATYCZNY”. Zadania konkursowe nie wymagają ogromnej wiedzy, raczej sprytu, wyobraźni i logicznego kojarzenia faktów. Konkurs w postaci testu jednokrotnego wyboru jest przeznaczony dla uczniów szkół podstawowych (od klasy 2 do 7) i gimnazjalnych.Materiał konkursowy uwzględnia wymagania określone obowiązującymi programami nauczania. Na stronie: www.jersz.pl udostępniono bezpłatnie arkusze zadań z lat ubiegłych. Konkurs promuje i premiuje osiągnięcia uczniów i ich szkół poprzez wręczanie nagród i dyplomów wyróżnień oraz publikację rankingów konkursowych. Chętnych prosimy o zgłaszanie się do nauczycieli matematyki lub wychowawców klas 2-3.

Katarzyna Fredyk,
Joanna Kućmaja,