PO RAZ KOLEJNY KOLĘDOWALIŚMY W SOSW NR 3

DYPLOMSOWS2015

W środę, 28 stycznia 2015 roku w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym nr 3 w Bydgoszczy odbył się II Międzyszkolny Festiwal Kolęd i Pastorałek, w czasie którego podopieczni wymienionej placówki i kilku innych szkół z naszego regionu, zaprezentowali swoje umiejętności wokalne i interpretacyjne. Po raz drugi, do udziału w Festiwalu, w roli gościa specjalnego, został zaproszony nasz CHÓR SZKOLNY. Za zaproszenie, które wystosowała do nas Pani dyrektor Alicja Kruzel i wspólganizatorka Festiwalu, pani Ewa Łabenda, bardzo dziękujemy!

Związku z tym, że występowaliśmy na końcu, po prezentacji konkursowej, zajęliśmy miejsce na widowni, aby posłuchać śpiewu solistów, duetów i zespołów, podziwiając entuzjazm, muzykalność i radość występujących. Zadziwiająco pięknie w tym roku prezentowali się chłopcy z Zespołu Szkół Specjalnych w Szubinie, którym bardzo dopingowaliśmy. Sami zaśpiewaliśmy siedem atrakcyjnych utworów o zróżnicowanym charakterze, aby zaprezentować swoje możliwości głosowe, bogaty repertuar i muzykalność. Każda wykonana kolęda i pastorałka była nagradzana gromkimi brawami, a niektóre były oklaskiwane już w trakcie  śpiewania.
Po naszym śpiewie nastąpił moment ogłoszenia wyników wokalnych zmagań. Pani dyrektor SOSW nr 3 wręczyła dyplomy, statuetki i nagrody wykonawcom oraz podziękowania nauczycielom. Miłe słowa popłynęły także w naszą stronę - Chórzystów SP nr 41 w Bydgoszczy oraz Pana Gracjana Czapiewskiego. Pani Dyrektor podkreśliła, że uświetniliśmy swoim przybyciem i wspaniałym wstępem Festiwal, czego wyrazem są pisemne podziękowania. Dodatkową nagrodą, oprócz satysfakcji, były papierowe anioły, słodycze, drobne upominki i poczęstunek dla każdego chórzysty. Najmilsze są jednak słowa uznania od słuchaczy, które potwierdzają motto tegorocznego Festiwalu, że "śpiewając głosem, śpiewając sercem, śpiewając ustami - śpiewamy swoim życiem", sprawiając radość innym, sprawiajmy ją sami sobie. Dzisiejszy występ był podsumowaniem tegorocznej pracy z repertuarem bożonarodzeniowym.

OBEJRZYJ ZDJĘCIA Z FESTIWALU NA STRONIE SOSW NR 3 W BYDGOSZCZY