PRIMUS INTER PARES

PRIMUS INTER PARES (łac. pierwszy wśród równych sobie) - określa się w ten sposób osobę, która posiada pewien autorytet wśród pozostałych członków grupy, do której należy, jednak nie wiąże się on z żadnymi specjalnymi przywilejami. Czasem określa się w ten sposób osobę która jest nieoficjalnym liderem danej grupy. Maksyma "primus inter pares" jest często przywoływana w rywalizacji uczniów lub studentów.

W naszej szkole tytuł ten nadaje Dyrektor Szkoły w uzgodnieniu z Radą Pedagogiczną SZÓSTOKLASIŚCIE, który uzyskał bardzo wysokie wyniki w nauce i wpisał się na stałe w historię szkoły, zdobywając wysokie miejsca w konkursach przedmiotowych, artystycznych, czy sportowych.

LAUREACI TYTUŁU PRIMUS INTER PARES

Tytuł PRIMUS INTER PARES w roku szkolnym 2015/2016 otrzymał
MACIEJ SZYMCZAK z klasy VIc.

PrimusInterpares -Maciej201516

Ważniejsze osiągnięcia Macieja:

Średnia dydaktyczna 5.64, zachowanie WZOROWE

• FINALISTA WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU PRZEDMIOTOWEGO Z MATEMATYKI;
  • FINALISTA WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU PRZEDMIOTOWEGO Z PRZYRODY;
  • Finalista Wojewódzkiego Konkursu Muzycznego pn. „Ignacy Jan Paderewski – życie i twórczość”, którego organizatorem była Filharmonia Pomorska w Bydgoszczy.

Maciej brał także czynny udział w organizacjach szkolnych. Został wybrany przez społeczność szkolną w skład Rady Samorządu Uczniowskiego naszej szkoły i pełnił tę funkcję z wielkim zaangażowaniem.

Tytuł PRIMUS INTER PARES w roku szkolnym 2014/2015 otrzymała
PAULA ZBYTNIEWSKA z klasy VIb.

PaulaPrimus2014

Ważniejsze osiągnięcia Pauli:

Średnia dydaktyczna 5.64, zachowanie WZOROWE

• FINALISTKA WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU PRZEDMIOTOWEGO Z MATEMATYKI;
  • FINALISTKA WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU PRZEDMIOTOWEGO Z JĘZYKA POLSKIEGO;
  • laureatka III miejsca w Wojewódzkim Konkursie Matematycznym Liga Zadaniowa;
  • wyróżnienie w konkursie matematycznym z nutą historii w tle - "Marian Rejewski dumą Bydgoszczy";
  • laureatka II miejsca w Międzyszkolnym Konkursie Wiedzy o Szwederowie i Bydgoszczy;
  • laureatka II miejsca w Miejskim Konkursie Literacko-Teatralnym „Z książką w trampkach – wychowanie przez czytanie”;
  • laureatka II miejsca w konkursie „Ten bohater jest w moim sercu do dziś”;
  • laureatka II miejsca w XVI edycji Ogólnopolskiego Konkursu Matematycznego MAT.

Tytuł PRIMUS INTER PARES w roku szkolnym 2013/2014 otrzymał
KONRAD KASZEWSKI z klasy VIa.

Ważniejsze osiągnięcia Konrada:

Średnia dydaktyczna 5.60, zachowanie WZOROWE

• LAUREAT WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU PRZEDMIOTOWEGO Z MATEMATYKI I PRZYRODY;* II  miejsce w międzyszkolnym konkursie gramatyczno-leksykalno-kulturowy z języka angielskiego;
  • IV miejsce w międzyszkolnym konkursie „Bydgoszcz – Kanał Bydgoski wczoraj i dziś”;
  • I nagroda w międzyszkolnym konkursie wiedzy o Bydgoszczy i Szwederowie;
  • Finalista Międzynarodowego Konkursu Matematycznego Pangea w kategorii szkół podstawowych;
  • Zdobywca bardzo dobrego wyniku w Międzynarodowym Konkursie „Kangur Matematyczny”;
  • Finalista Wojewódzkiego Konkursu Muzycznego pn. „Piotr Czajkowski – życie i twórczość”, którego organizatorem była Toruńska Orkiestra Symfoniczna.

Tytuł PRIMUS INTER PARES w roku szkolnym 2012/2013 otrzymał
SZYMON MADEJ z klasy VIb.

szymonprimus2013

Ważniejsze osiągnięcia Szymona:

Średnia dydaktyczna 5.70, zachowanie WZOROWE

• LAUREAT WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU PRZEDMIOTOWEGO Z MATEMATYKI I PRZYRODY;
  • III miejsce w etapie rejonowym w Lidze zadaniowej - konkurs pod patronatem Kujawsko-Pomorskiego Kuratorium Oświaty;
  • VI miejsce w V Międzyszkolnym Konkursie „Z matematyką za pan brat”; org.: VII Liceum Ogólnokształcące w Bydgoszczy;
  • udział w Wojewódzkim Konkursie „Witold Lutosławski – życie i twórczość", którego organizatorem była Filharmonia Pomorska w Bydgoszczy.

Tytuł PRIMUS INTER PARES w roku szkolnym 2011/2012 otrzymał
PIOTR PRZYBOROWSKI z klasy VIa.

Ważniejsze osiągnięcia Piotra:

Średnia dydaktyczna 5.35, zachowanie BARDZO DOBRE

• LAUREAT KONKURSU PRZEDMIOTOWEGO Z PRZYRODY;
  • I miejsce w XIII Bydgoskim Konkursie Ekologicznym;
  • I miejsce X Międzyszkolny Konkurs Wiedzy Biologicznej dla uczniów szkół podstawowych;
  • I miejsce w miejskim Konkursie wiedzy o NATO.

Piotr brał także czynny udział w organizacjach szkolnych. Został wybrany przez społeczność szkolną na Przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego naszej szkoły i pełnił tę funkcję z wielkim zaangażowaniem.

Tytuł PRIMUS INTER PARES w roku szkolnym 2010/2011 otrzymał
JAKUB RIEGEL z klasy VIa.

Ważniejsze osiągnięcia Jakuba:

Średnia dydaktyczna 5.45, zachowanie WZOROWE

•  FINALISTA konkursu Młody Borges;
  • Uczestnik rejonowego etapu konkursu kuratoryjnego z PRZYRODY;
  • Wyróżnienie w konkursie o Harry'm Potterze;
  • Wyróżnienie w matematycznym Konkursie pn. Kangur.

Tytuł PRIMUS INTER PARES w roku szkolnym 2009/2010 otrzymał
ŁUKASZ MADEJ z klasy VIc.

Ważniejsze osiągnięcia Łukasza:

Średnia dydaktyczna 5.6, zachowanie WZOROWE

• LAUREAT KONKURSU PRZYRODNICZEGO dla szkół podstawowych "Z PRZYRODĄ ZA PAN BRAT" organizowanego przez VI LO i Gimnazjum nr 50;
  • FINALISTA WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU PRZEDMIOTOWEGO Z PRZYRODY w roku 2009;
  • FINALISTA  WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU PRZEDMIOTOWEGO Z PRZYRODY w roku 2010;
  • LAUREAT KONKURSU HISTORYCZNEGO "Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 972-1514 od Cedyni do Orszy";
  • II miejsce w Bydgoskim Konkursie Ekologicznym "Woda, powietrze, gleba ich zagrożenie i ochrona";
  • III miejsce w Wojewódzkim Konkursie Wiedzy Powszechnej "Młody Borges" w kategorii szkół podstawowych w roku 2010.