MURALE Z EUROPEJSKICH SZKÓŁ W NASZEJ PLACÓWCE!

Projekt w ramach programu eTwinning zaczęliśmy wczesną wiosną 2013 roku. Naszym podstawowym zadaniem było stworzenie murala mającego przedstawiać treści związane z pokojem, przyjaźnią i miłością usadowione w kontekście naszego kraju i środowiska lokalnego, czym zajęli się uczniowie z koła plastycznego klas starszych pod okiem pana Gracjan Czapiewskiego.  Wiosną nasz mural poleciał do Hiszpanii, gdzie wziął udział w międzynarodowym konkursie, w którym oprócz nas było 170 innych szkół.

Przygotowanie murala i wysłanie go to nie wszystko, co przygotowali dla nas organizatorzy projektu. Kolejnym założeniem było rozpowszechnianie prac wśród uczestników. Ze względu na zbyt dużą ilość murali, organizatorzy opracowali 17 tras, po 10 murali w każdej. Jedna z takich przesyłek właśnie do nas dotarła. Można je już dziś podziwiać na holu II piętra naszej szkoły.

Przyjechały do nas prace z Chorwacji, Turcji, Włoch, Grecji, Hiszpanii, Rumunii, a także z Islandii.

Koordynator projektu: pani Joanna Gralak

ZAPOZNAJ SIĘ ZE STRONĄ EUROPEAN YOUTH MURALS

Fotografia przedstawia nasz mural, który zostal wykonany w ramach projektu
pn. "European Youth Murals".