PROGRAM EDUKACYJNY ODYSEJA UMYSŁU

"Nie ma czegoś takiego jak zły pomysł; zawsze natomiast istnieje pomysł  lepszy!"
Dr Sam Micklus -  twórca Odysei Umysłu

ODYSEJA UMYSŁU® to przyjazny program edukacyjny realizowany w formie  międzynarodowego konkursu, w którym co roku bierze udział kilkadziesiąt  tysięcy uczniów i studentów z całego świata. Patronat nad polską  edycją sprawuje Minister Edukacji Narodowej.   Naszym celem jest rozwój zdolności twórczych, jakie posiada każdy młody  człowiek. Uczymy dzieci i młodzież kreatywnego i krytycznego myślenia,  angażując grupy uczestników w proces twórczego rozwiązywania problemów  rozbieżnych – czyli takich, które rozwiązać można na wiele sposobów.   Odyseusze uczą się marzyć – odważnie i w oparciu o cele, myśleć – samodzielnie i nieszablonowo, i tworzyć – rozwiązania  oryginalne i efektywne zarazem. Zachęcamy ich, by działali w duchu  innowacji – łamiąc schematy i przyzwyczajenia, i w duchu  kooperacji – z otwartością na pomysły i opinie innych. Stawiamy przed  nimi wyzwania, które wymagają łączenia w praktyce wiedzy i wyobraźni, nauki i  sztuki, rąk i umysłów. Jesteśmy przekonani, że w dzisiejszych czasach warto  kształcić inicjatorów, nie imitatorów; ryzykantów,  nie replikantów; pomysłodawców, nie podwykonawców.   Nasza szkoła w tym roku po raz pierwszy stworzyła drużynę Odyseuszy. Od  listopada działa drużyna prowadzona przez p. Gabrielę Grzesińską i p. Joannę  Gralak. Spotkania odbywają się w poniedziałki o godz. 13,35-14,20. Eliminacje  regionalne odbędą się 24 lutego 2013 roku w Poznaniu.

ŻYCZYMY ODYSEUSZOM POWODZENIA I  TRZYMAMY KCIUKI.

ZAJRZYJ NA STRONĘ PROGRAMU EDUKACYJNEGO ODYSEJA UMYSŁU

NASZA PRZYGODA Z ODYSEJĄ UMYSŁU DOBIEGŁA KOŃCA

W niedzielę, 24 lutego 2013 roku drużyna w skład której  wchodzili: Przemek Bobak, Szymon Madej, Karol Kruk, Paweł Roman i Eryk  Szotowicz wraz ze swoimi trenerkami - nauczycielkami, czyli panią Gabrielą  Grzesińską i panią Joanną Gralak wzięli udział w Regionalnych Eliminacjach  odbywających się w Poznaniu.     Odyseusze pracowali przez parę miesięcy nad rozwiązaniem  problemu Przebojowa Architektura. Stworzyli replikę katedry Notre - Dame w  Paryżu oraz ułożyli przedstawienie. Zabrakło im jednak parę punktów, aby  awansować do Finałów Polski. Zadowolenie drużyny z wyjazdu i udziału w Odysei  było ogromne. Przeżycia i emocje, których doświadczyli podczas udziału w  projekcie są jedyne i niepowtarzalne.

Gratulujemy naszym Odyseuszom, gdyż
W ODYSEI UMYSŁU  ZWYCIĘZCĄ JEST KAŻDY!

OBEJRZYJ FILMIK Z ELIMINACJI PROGRAMU ODYSEJA UMYSŁU – POZNAŃ 2013

OBEJRZYJ PREZENTACJĘ ZDJĘĆ Z ODYSEI UMYSŁU – POZNAŃ 2013