MAŁY RATOWNIK – ZAJĘCIA W RAMACH PROJEKTU OTWARTA SZKOŁA

Dnia 15 maja 2014 roku, tradycyjnie już w czwartkowe przedpołudnie naszą szkołę odwiedziły zaprzyjaźnione przedszkola. Po raz kolejny spotkaliśmy się w ramach projektu „ Otwarta szkoła”. Po południu przybyły dzieci 3 i 4-letnie wraz z rodzicami.

Gośćmi na zajęciach byli Policjanci, Strażnicy Miejscy oraz Wolontariusze Służby Maltańskiej.

Zajęcia przygotowali nauczyciele szkoły: mgr Marzena Jelińska i mgr Iwona Szymczak, mgr Teresa Górna i mgr Ewa Bednarek.

Dzieci nauczyły się jak prawidłowo przechodzić przez jezdnię, dowiedziały się jak należy postąpić , gdy ktoś się zadławi, jakie niebezpieczeństwo niesie za sobą zabawa z prądem oraz miały możliwość przećwiczenia resuscytacji na fantomach. Wszystko odbywało się pod czujnym okiem służb mundurowych .

Po licznych zmaganiach przedszkolaki zdobyły sprawność „Małego ratownika”.