"KOLORY JESIENI" – PAŹDZIERNIKOWE ZAJĘCIA "OTWARTEJ SZKOŁY" JUŻ ZA NAMI!

Październikowe zajęcia dla dzieci 3, 4, 5 i 6- letnich odbyły się pod hasłem „Kolory jesieni”. Przygotowały je i prowadziły panie: mgr Iwona Masiak, mgr Teresa Górna, mgr Grażyna Kwiatkowska, mgr Joanna Gralak oraz mgr Irena Sekutowicz–Kotwica. Były to zabawy badawcze, eksperymenty przyrodnicze i piosenki z instruktażem w języku angielskim.

Było to drugie spotkanie z dziećmi 5 i 6 –letnimi z Przedszkola nr 70, Przedszkola 24,
z Przedszkola Alf oraz Przedszkola nr 66 w ramach projektu „Otwarta szkoła’. Odbyło się ono 17 października. Dzieci przywitały się piosenką w języku angielskim, następnie podzieliły na zespoły i pracowały na różnych stanowiskach. Malowały liście i odbijały je na dużych arkuszach szarego papieru, kalkowały rożnego rodzaju liście kredkami świecowymi, malowały wycięte liście z tekturki kolorową plasteliną w rytm jesiennej piosenki oraz eksperymentowały. Badały: Co pływa? Co tonie? Dlaczego kwiaty zmieniają kolor w czerwonym lub niebieskim tuszu? Swoje prace dzieci zawieszały na makiecie drzewa, utworzyły też przepiękny dywan na arkuszach papieru. Na pamiątkę zabrały ze sobą przekalkowane liście. Nagrodą za wykonanie wszystkich zadań było zdobycie sprawności „Pomysłowy badacz ‘’.

W godzinach popołudniowych na cykliczne zajęcia adaptacyjne przybyły dzieci 3 i 4 –letnie z rodzicami. Najmłodsze dzieci wspaniale eksperymentowały i doskonale bawiły się farbami, plasteliną i kredkami. Tańczyły także przy skocznych i rytmicznych piosenkach w języku angielskim. One także zdobyły sprawność „Pomysłowy badacz”, którą przykleiły na swoich dyplomach.

Radosne i szczęśliwe twarze dzieci świadczyły o tym, że bawiły się doskonale.

Opracowały:

mgr Grażyna Kwiatkowska