BAŚŃ O DWUNASTU MIESIĄCACH Z MORAŁEM W RAMACH "OTWARTEJ SZKOŁY"

Comiesięczne, czwartkowe spotkania w szkole stały się już  tradycją. 30 stycznia 2014 roku odbyło się przedstawienie teatralne w wykonaniu uczniów klasy 6 c,  pod opieką mgr Joanny  Pstrong. Baśń o Dwunastu Miesiącach, bardzo podobała się wszystkim dzieciom z zaprzyjaźnionych przedszkoli oraz gościom z Pogotowia Opiekuńczego, obecnym na spotkaniu, czego dowodem były gromkie brawa po spektaklu. W drugiej części spotkania przygotowano warsztaty związane z porami roku i nazwami miesięcy. Pomysłodawcami zadań byli nauczyciele naszej szkoły: mgr Ewa Bednarek, mgr  Jadwiga Salus, mgr Ilona Bukowiecka, mgr Grażyna Mężydło, mgr Gabriela Grzesińska oraz mgr Katarzyna Fredyk. Dzieci na jednym ze stanowisk łączyły pomieszane rekwizyty związane z różnymi baśniami i nadawały im tytuły, na kolejnym układały puzzle, utrwalając jednocześnie nazwy pór roku. Pozostałe dwa stanowiska umożliwiły dzieciom zaprezentowanie talentów manualnych oraz ruchowych. Niespodzianką była nauka tańca i występ uczniów klasy 1a pod kierunkiem mgr Karoliny Linowskiej. Poprzez zabawę dzieci zdobywały nowe umiejętności i wiadomości. Tradycyjnie w godzinach popołudniowych bawiliśmy się wspólnie z dziećmi 3 i 4-letnimi wraz z rodzicami. Na zakończenie spotkań dzieci oglądały scenografię do baśni, siadając wokół ogniska na miejscach 12 miesięcy.

Opracowała: mgr Ewa Bednarek,
                                                                                                                                                                           mgr Joanna Pstrong