WSZYSTKIE KOLORY ŚWIATA NIESIEMY POMOC DZIECIOM W SIERRA LEONE!

I EDYCJA PROGRAMU „WSZYSTKIE  KOLORY ŚWIATA” ZAKOŃCZONA

Zakończyła się  pierwsza edycja programu WSZYSTKIE KOLORY ŚWIATA, w której również nasza szkoła brała udział. Dziękuję w imieniu swoim oraz Dyrektora Generalnego UNICEF Polska wszystkim zaangażowanym w projekt uczniom, rodzicom i nauczycielom, którzy przyłączyli  się do naszych działań na rzecz dzieci w Sierra Leone.  W akcji brało udział ponad 1140 placówek z  całego kraju, które zebrały łącznie 711 000 zł. W naszej szkole  zebraliśmy 252,60 zł.

.

Drodzy Rodzice i Opiekunowie!

WSZYSTKIE KOLORY ŚWIATA to międzynarodowy projekt UNICEF,  który rozpoczął się w listopadzie 2011 roku w wielu polskich szkołach. W ramach  kampanii uczniowie przygotowują charytatywne laleczki. Jednak nie są one zwykłymi szmacianymi  zabawkami, a symbolem pomocy, jakiej  dzieci udzielą swoim rówieśnikom w Sierra Leone. Nasza szkoła również  bierze udział w projekcie. Jest jedną z 1140 placówek edukacyjnych z całej  Polski.       Przygotowane przez nas laleczki zostały zaprezentowane  podczas spotkań z rodzicami we wtorek, tj. 7 lutego 2012 roku. Taką laleczką można było się zaopiekować przekazując  darowiznę w kwocie co najmniej 10 zł, bo tyle właśnie kosztuje jedna  szczepionka, która może uratować życie dziecka. Wszystkie fundusze, które  zostaną zgromadzone w ten sposób, zostały wysłane na konto UNICEFu. Liczyliśmy na  Państwa wsparcie i liczne „adopcje” naszych laleczek, w których przygotowanie  włożyliśmy wiele serca... i się nie zawiedliśmy. Dziękujemy!

http://www.seminarium.pelplin.diecezja.org/gfx/camera.pngZobacz film promujący projekt:

Alicja  Essuman-Mensah

.