SZKOLNA KASA OSZCZĘDNOŚCI (SKO) PKO BANKU POLSKIEGO

pko sko 950x200

Szanowni Rodzice!

Szkoła Podstawowa nr 41 w Bydgoszczy, przy współpracy z PKO Bankiem Polskim SA Oddział 1 w Bydgoszczy już od kilku lat bierze udział w programie SKO – Szkolnych Kas Oszczędności, który dedykowany jest uczniom w wieku od 5 do 13 lat. Program SKO umożliwi dzieciom dostęp do wiedzy ekonomicznej oraz udział w konkursach organizowanych przez Bank.

Aby uczeń mógł zostać członkiem SKO:

• rodzic /opiekun prawny musi wyrazić zgodę na przystąpienie dziecka do programu SKO wypełniając i podpisując „Oświadczenie Rodzica”, które przekazuje nauczycielowi opiekującemu się SKO w Szkole, lub
  • rodzic/opiekun prawny może złożyć wizytę wraz z dzieckiem w Oddziale PKO BP SA gdzie dopełni formalności otwarcia SKO Konto dla Ucznia.

Nie ma żadnych opłat  związanych z rachunkiem SKO, uczeń uzyskuje bezpieczny dostęp do bankowości internetowej dla dzieci oraz oprocentowanie zmienne rachunku SKO w wysokości 2,5% w skali roku do kwoty 2500 zł i 0,5% od nadwyżki ponad 2500 zł.
Każdy z Państwa może samodzielnie sprawdzić funkcjonalność nowego SKO na naszej stronie internetowej WWW.PKOBP.PL w zakładce "Więcej" podmenu "Dla dzieci".

Na stronie serwisu internetowego SKO TUTAJ zamieszczone jest DEMO TUTAJ

SERWIS SKO

Innowacyjny portal internetowy dla uczniów szkół podstawowych, które uczestniczą w SKO.

W serwisie SKO dziecko uczy się:

• Korzystania z usług bankowości internetowej pod pełną kontrolą dorosłych
  • Zarządzania finansami osobistymi ze szczególnym uwzględnieniem oszczędzania

W Serwisie SKO możliwe jest:

• Zakładanie wirtualnych skarbonek
  • Tworzenie planu oszczędzania
  • Korzystanie z kalkulatora finansowego
  • Zdobywanie wirtualnych odznak
  • Dopasowanie wyglądu serwisu do gustu dziecka.

GWARANTUJEMY, ŻE SKO TO ŚWIETNA ZABAWA DLA DZIECKA
I NAUKA OSZCZĘDZANIA!