ZBIÓRKA ZUŻYTYCH BATERII I AKUMULATORÓW DO 2,5 kg

.

PODZIĘKOWANIA

Serdecznie dziękujemy uczniom i rodzicom, którzy  aktywnie zbierali przez cały rok zużyte baterie
i akumulatory małogabarytowe (do 2,5 kg).
  Od września do maja zebrano około 694 kg surowca.Uczniowie, którzy   systematycznie przynosili większe ilości zużytych baterii zostaną wyróżnieni podczas apelu. Gratulujemy uczniom! Dziękujemy za zaangażowanie!

Pamiętajcie,że zbierając zużyte baterie dbacie o środowisko!

DO ZOBACZENIU WE WRZEŚNIU!
Organizatorzy: pani Sylwia Hałas
      i pani Ilona Bukowiecka

UCZNIOWIE  WYRÓŻNIENI W CAŁOROCZNEJ AKCJI:

SERDECZNIE GRATULUJEMY !

DZIĘKUJEMY ZA WSPÓŁPRACĘ DZIECIOM, RODZICOM I NAUCZYCIELOM!

Chroń przyrodę! Nie wyrzucaj baterii do śmieci!

We wrześniu odbyła się pierwsza zbiórka surowca. łącznie  zebraliśmy 83 kg - serdecznie dziękujemy uczniom i ich rodzicom. Zbiórki będą odbywały się co miesiąc. Osoby, które przyniosą najwięcej surowca  w ciągu roku szkolnego otrzymają dyplomy i nagrody rzeczowe.   Przypominamy, że zbieranie baterii należy do konkursu Superklasy!

Serdecznie zapraszamy!   Wspólnie dbajmy o środowisko!   Nie wyrzucaj baterii do śmietnika!

PODSUMOWANIE  ZBIÓRKI ZUŻYTYCH BATERII - WRZESIEŃ 2012 - 83,66 KG

20.

6c

19,50

DZIĘKUJEMY UCZNIOM, KTÓRZY WŁĄCZYLI SIĘ DO AKCJI I  ZAPRASZAMY POZOSTAŁYCH ! KOLEJNA  ZBIÓRKA W PAŹDZIERNIKU !   KAŻDY,  KTO PRZYNIESIE POWYŻEJ 3  KG ZUŻYTYCH BATERII OTRZYMA CIEPŁĄ CZAPKĘ DLA  SIEBIE LUB SWOICH BLISKICH!

WYNIKI!
  Serdeczne podziękowania za  udział  w kolejnej zbiórce zużytych  baterii i akumulatorów małogabarytowych do  2,5 kg. W marcu udało się zebrać około 75 kg surowca. Każdy uczeń, który  przyniósł zużyte baterie otrzymał rodzinny, kolorowy  kalendarz na 2013 rok. Jeszcze raz  dziękujemy i zapraszamy do kolejnej akcji ekologicznej, która odbędzie się w  kwietniu. Poniżej przedstawiamy szczegółowe wyniki oraz fotorelację z akcji.

pani  Sylwia Hałas
pani Ilona Bukowiecka

DZIĘKUJEMY!

Serdeczne podziękowania dla wszystkich zaangażowanych uczniów, rodziców i nauczycieli w szkolną zbiórkę zużytych baterii i akumulatorów  do 2,5 kg składają organizatorzy pani Sylwia Hałas i pani Ilona Bukowiecka. Kochani dzięki Waszemu zaangażowaniu uczniowie klas  0-3 otrzymali 2 nowe laptopy! Jeden z nich LAPTOP  firmy ASUS otrzymaliśmy z REBY – ORGANIZACJI  ODZYSKU S.A. w Warszawie jako efekt wymiany surowca.   Drugi – LAPTOP firmy ACER został zakupiony za  pieniążki z nagród (1000 zł otrzymaliśmy od Prezydenta Miasta  Bydgoszczy za zebranie największej ilości  surowca w mieście! 400 zł to  kwota  uzyskana z nagrody za małą formę  sceniczną)

Opracowanie mgr Sylwia Hałas

DLACZEGO ZBIERAMY ZUŻYTE BATERIE?

Baterie są odpadem niebezpiecznym  zawierającym metale ciężkie, tj. ołów, kadm, rtęć i inne, które są szkodliwe  dla środowiska i toksyczne dla organizmu człowieka. W przypadku przedostania  sie do naszego organizmu powodują choroby nerek, dysfunkcje niektórych układów:  pokarmowego czy nerwowego. Dlatego należy zadbać o odpowiednie zabezpieczenie  tego odpadu i unieszkodliwienie go.   Zużyte baterie pozostające w  naszych domach należą do grupy odpadów komunalnych, lecz ze względu na swój  charakter nie powinny być wyrzucane do zwykłego pojemnika na śmieci, którego  zawartość następnie trafia na składowisko odwodów. Składowanie zużytych baterii  na składowisku jest niebezpieczne dla środowiska, dlatego też odpady tego typu  wymagają prowadzenia oddzielnego procesu unieszkodliwienia. Aby można było je  unieszkodliwić w sposób przyjazny dla środowiska należy w pierwszej kolejności  zużyte baterie "wyłowić" z masy produkowanych przez nas odpadów.

Gdy zbieramy baterie chronimy  środowisko naturalne i gromadzimy punkty dla szkoły.

Klasa, która zbierze do maja 2012  roku najwięcej surowca otrzyma nagrodę do swojej sali. Nagrodzeni zostaną  również najlepsi zbieracze indywidualni!

Zaangażujcie rodzinę, sąsiadów,  znajomych!

Koordynatorki akcji:
pani Sylwia Hałas