55 LAT MINĘŁO...

Dekoracja55-lecie
Rok 2015 jest szczególny dla całej społeczności Szkoły Podstawowej nr 41 im. Romualda Traugutta w Bydgoszczy, gdyż mija właśnie 55 lat od momentu, gdy pierwsi uczniowie przekroczyli mury tej szacownej dziś placówki. W związku z tym wspaniałym jubileuszem cały rok szkolny 2014/2015 obfitował w szereg imprez, konkursów i projektów jednoczących uczniów, nauczycieli, rodziców, absolwentów i przyjaciół szkoły. Głównym celem tak szeroko zakrojonej współpracy było przybliżenie uczniom sylwetki naszego patrona - Romualda Traugutta - oraz ukazanie wagi patriotyzmu w codziennym życiu każdego człowieka, Polaka i Europejczyka.
12 czerwca 2015 roku był dniem wieńczącym nasze całoroczne działania. Tego dnia uroczyste obchody 55-lecia szkoły rozpoczęliśmy mszą świętą w kościele pw. Matki Boskiej Nieustającej Pomocy, podczas której nastąpiło poświęcenie nowego sztandaru szkoły, ufundowanego przez Radę Rodziców.
Następnie nadszedł czas na uroczystości szkolne. W murach czcigodnej, ale też pięknie odnowionej pięćdziesięciopięciolatki, wszystkich gości serdecznie przywitał dyrektor Wojciech Konarski. Wśród przybyłych byli przedstawiciele Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy, Urzędu Miasta, Związków Zawodowych, zaprzyjaźnionych placówek, emerytowani dyrektorzy i nauczyciele, absolwenci, rodzice, uczniowie i wszyscy pracownicy szkoły.
Jubileuszową akademię poprowadziła wraz z absolwentami wicedyrektor Hanna Matuszewska. Na początku uroczystości przedstawiciele Rady Rodziców przekazali nowy sztandar, który w imieniu całej społeczności szkolnej odebrał dyrektor. Podziękował on za bezcenny dar i wprowadził w podniosły nastrój święta szkoły. Wątki patriotyczne kontynuowali uczniowie recytujący nastrojowe wiersze poświęcone Romualdowi Trauguttowi. Zebrani mieli też okazję obejrzeć film przedstawiający zmiany zachodzące w szkole na przestrzeni 55 lat, który przygotowali uczniowie pod opieką pani Joanny Pstrong.
Następnie głos zabrał wiceprezydent Bydgoszczy Mirosław Kozłowicz. W pełnym ciepłych słów przemówieniu docenił pięćdziesięciopięcioletni dorobek placówki, doskonałe połączenie jej tradycji z nowoczesną edukacją.
Podczas jubileuszowych obchodów byliśmy świadkami jeszcze jednego niezmiernie ważnego wydarzenia. Kujawsko-Pomorski Kurator Oświaty Anna Łukaszewska wraz z ewaluatorami przekazała na ręce dyrektora raport z całościowej ewaluacji zewnętrznej. Gratulacjom nie było końca, gdyż według raportu na dwanaście badanych obszarów aż z jedenastu szkoła uzyskała najwyższe noty, co szczególnie podkreśliła kurator.
Po kolejnych wystąpieniach, gratulacjach i życzeniach dostojnych gości nadszedł czas na część artystyczną uroczystości - jubileuszowy koncert życzeń - dedykowany aktualnym i emerytowanym pracownikom, uczniom i absolwentom, rodzicom i wszystkim przyjaciołom szkoły. W przepięknym programie przygotowanym przez panią Beatę Nowicką absolwenci prezentowali wspomnienia z każdego minionego dziesięciolecia istnienia szkoły, a uczniowie ilustrowali je tańcami oraz występami baletowymi i wokalnymi. Liryczny charakter koncertu dopełniały występy chóru szkolnego pod dyrekcją pana Gracjana Czapiewskiego.
Na koniec nie zabrakło też słodkiego akcentu, jubileuszowego tortu, którym zostali poczęstowani wszyscy uczestnicy uroczystości. W ten sposób symboliczny mogliśmy podziękować wszystkim sympatykom szkoły, którzy z dużym zaangażowaniem pracowali na jej kolejne sukcesy.

PicsArt 1435791558919