„NIE MA JAK POMPA” – Z SUKCESEM ŚPIEWAMY PIOSENKI DO TEKSTÓW OSIECKIEJ

oSIECKA

W piątek, 29 maja 2015 roku w Zespole Szkół nr 12 im. Jana III Sobieskiego w Bydgoszczy odbył się I powiatowy konkurs piosenki do tekstów AGNIESZKI OSIECKIEJ. Celem przedsięwzięcia było propagowanie poezji Agnieszki Osieckiej w formie piosenki oraz promowanie młodych artystów-amatorów. Honorowym patronatem objęła konkurs pani Agata Passent z fundacji „Okularnicy” im. Agnieszki Osieckiej, która również była przewodniczącą konkursowego jury.

Do powyższego występu przygotowywało się, pod okiem pani Jagody Salus i pana Gracjana Czapiewskiego, troje uczniów naszej szkoły, tj.: Weronika Siwak z klasy II a, która zaprezentowała pieśń „UKRADŁA CYGANKA KURĘ”, z muzyką Jerzego Satanowskiego, Oliwia Bieluczyk z klasy IV a, która zaśpiewała znaną piosenkę pt. „A JA WOLĘ MOJĄ MAMĘ”, do melodii Majki Jeżowskiej oraz Kacper Rochowiak z klasy VI a, który wykonał utwór pt. „OKULARNICY”, do którego muzykę napisał Jarosław Abramow. Pracy było sporo, bo i repertuar trudny i obszerny, ale - co ważne - dający ogromną satysfakcję wykonawczą. Nasza długotrwała i pieczołowita praca  artystyczna oraz niewątpliwy talent uczniów został zauważony przez sześcioosobowe, zacne jury. Pragniemy z radością zakomunikować, że KACPER ROCHOWIAK swoim wspaniałym śpiewem i grą aktorską "nieśmiałego okularnika" wywalczył WYRÓŻNIENIE, a WERONIKA SIWAK była bezkonkurencyjna i tym samym zdobyła I MIEJSCE.

Potwiedzeniem wygranej są nie tylko dyplomy oraz atrakcyjne nagrody rzeczowe, ale również sesja zdjęciowa z panią Agatą Passent, córką bohaterki tego sympatycznego i pożytecznego przedsięwzięcia.

UCZNIOM GRATULUJEMY I ŻYCZYMY KOLEJNYCH SUKCESÓW!

TEKSTY OSIECKIEJ ZAINSPIRAWAŁY ICH DO ŚPIEWU - RELACJA TVP BYDGOSZCZ

20150529 153508