ZBIÓRKA NAKRĘTEK

NIE WYKRĘCAJ SIĘ -  ZBIERAJ NAKRĘTKI!

Wzorem lat poprzednich w roku szkolnym 2017/2018 kontynuujemy w naszej szkole akcję, która polega na zbiórce plastikowych nakrętek (po sokach, napojach, nabiale, środkach chemicznych itp.). Zebrane nakrętki sprzedamy firmie z Bydgoszczy, która za kg nakrętek to ok. 250 szt., zapłaci ok. 60 gr. W roku szkolnym 2016/2017 zabraliśmy ok. 300 kg surowca. Pieniądze  z tegorocznej zbiórki  nakrętek zostaną przeznaczone na  realizację akcji  Samorządu Uczniowskiego.

DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM UCZNIOM I ICH RODZICOM I KREWNYM,
którzy włączyli się w ww. akcję w zeszłym roku szkolnym i  zachęcamy do dalszego zbierania nakrętek i dostarczania ich do szkoły.

PRZEWODNIK - JAK WŁĄCZYĆ SIĘ DO ZBIÓRKI NAKRĘTEK

Poniżej znajdziesz następujące   informacje:

1. Do kiedy trwa akcja?
  2. Kto może włączyć się do   zbiórki?
  3. Promocja akcji.
  4. Zbiórka nakrętek.
  5. Magazynowanie i transport.
  6. Dokumentacja.

Do kiedy trwa   akcja?

Akcja trwa   nieprzerwanie cały rok szkolny.

Kto może włączyć się do zbiórki?   Każdy!

Do akcji może włączyć się każdy uczeń naszej szkoły. Zachęcamy naszych uczniów do rozpropagowania akcji w swoim środowisku, do włączania w tę szczytną akcję swojej rodziny i znajomych.

Promocja akcji

W szkole znajdują się plakaty, które informują o celach akcji. Pod plakatami znajdują się pudła (piwnica/blisko szatni oraz I piętro), do których należy wrzucać nakrętki.   Liczymy na propagowanie akcji przez samych uczniów. Jak możesz reklamować akcję?

• rozpowiadaj o akcji wśród znajomych,
  • promuj naszą akcję na swoich blogach, lokalnych forach internetowych i portalach społecznościowych, odwiedź nasz profil na Facebook'u, niedługo udostępnimy bannery akcji,
  • masz   kontakty w mediach, możesz napisać artykuł w lokalnej gazecie.

Zbiórka   nakrętek

Zbieramy   nakrętki tylko i wyłącznie plastikowe po:

• napojach do picia,
  • chemii   gospodarczej (szampony, dezodoranty itp.),
  • nakrętki po kawie.

Nie   zbieramy:

• metalowych nakrętek po Kubusiach itp.,
  • nakrętek po smarach, farbach i innych trujących chemikaliach.

Magazynowanie i transport   nakrętek

Codziennie uczniowie z Samorządu Uczniowskiego lub wolontariusze zsypują nakrętki do worków i składują w magazynku. Gdy mamy odpowiednią ilość nakrętek, przyjeżdża po nie odbiorca.

Dokumentacja

Pod koniec roku szkolnego, ewentualnie po przekazaniu większej ilości nakrętek, umieścimy na stronie sprawozdanie z uczestnictwa w akcji.

Dzieci z "02" aktywnie włączają się w szkolną akcję...