SZKATUŁKA DLA MAMY - UCZNIOWIE NA WARSZTATACH DECOUPAGE W MDK NR 2

Dyplom

We wtorek, 23 maja 2017 roku uczniowie klasy 4c wraz z panią Katarzyną Łasą i panem Gracjanem Czapiewskim udali się do Młodzieżowego Domu Kultury nr 2 w Bydgoszczy na WARSZTATY DECOUPAGE. Decoupage to  technika zdobnicza znana od dawna, w dodatku bardzo efektowna. Za jej pomocą można niemal  każdy przedmiot w szybki i łatwy sposób efektownie ozdobić. Technika ta polega na zdobieniu przedmiotów, np.: mebli, skrzynek, kasetek, doniczek poprzez wydzieranie elementów papierowych  i naklejaniu ich na wybraną powierzchnię. Do zdobienia przedmiotów potrzebne są farby akrylowe, płaskie miękkie pędzle, klej, lakier pękający, środki konserwujące.
My wykonywaliśmy szkatułkę na Dzień Mamy. Dzieci same były rzemieślnikami, ręcznie tworzyły prezent dla mam, wkładając w pracę ogrom serca i kilogramy cierpliwości. Efekt końcowy był fantastyczny, jednak prowadziły do niego staranność, dokładność, ostrożność, wytrwałość i zachowanie porządku. Dzieci krok po kroku wypełniały polecenia pani instruktorki i ani przez moment nie zniechęciły się. Satysfakcja, uśmiech na twarzach i zadowolenie po warsztatach były najlepszym dowodem na to, że warto takie zajęcia organizować dla najmłodszych. Zajęcia rozwijają bowiem zdolności manualne, wyobraźnię, poczucie estetyki i co najważniejsze odrywają od magicznych ekranów wszelkich urządzeń elektronicznych. Był to czas cudownej zabawy, fantastyczny sposób spędzenia czasu i znakomita możliwość twórczej samorealizacji.

20170524 170338