TEGOROCZNY MIĘDZYSZKOLNY KONKURS „ŚWIĘCI WSPÓLNEJ EUROPY” JUŻ ZA NAMI!

Dnia 7 stycznia w murach naszej szkoły miała miejsce niezwykle sympatyczna uroczystość – wręczenie nagród laureatom konkursu „Święci wspólnej Europy – święty Benedykt”. Jak co roku dzieci i młodzież z bydgoskich szkól podstawowych stanęli na wysokości zadania i przygotowali naprawdę piękne prace. A zadania konkursowe wcale nie były łatwe. Dzieci z klas I – III wykonały prace plastyczno - literackie – przepisały własnoręcznie, koniecznie piórem, jedno dowolne zdanie z dowolnej przypowieści Jezusa, iluminując je w dowolny sposób, koniecznie z inicjałem na początku. Uczniowie z klas IV – VI przygotowali analogiczne prace, z tym że do przepisania mieli całą biblijną przypowieść. Zamiast tak iście benedyktyńskich „dzieł” mogli też wykonać prezentacje multimedialne, przedstawiające wszelkie „tropy benedyktyńskie” w Polsce: klasztory, ich dorobek kulturowy i wkład w cywilizacyjny rozwój naszego kraju, przysłowia, itp. Dodatkowym atutem prac wykonanych przez uczniów z klas IV – VI było ich opatrzenie krótkim komentarzem w języku angielskim.

W konkursie wzięło udział 77 uczestników z kilkunastu szkól podstawowych w Bydgoszczy. Nagrodzonych zostało 21. Lista laureatów prezentuje się następująco:

kategoria wiekowa klasy I – III:

• I miejsce - Mateusz Gogolewski – Katolicka Szkoła Podstawowa im. św. Wojciecha w Bydgoszczy, Aleksandra Wyczling – SP 41,
  • II miejsce – Maria Pujanek, Laura Pujanek - Katolicka Szkoła Podstawowa im. św. Wojciecha w Bydgoszczy,
  • III miejsce – Marianna Ostrowska – SP 32, Michalina Konnek – SP 46;

kategoria wiekowa IV – VI (prace plastyczno – literackie):

• I miejsce: Zofia Burczyk - Katolicka Szkoła Podstawowa im. św. Wojciecha w Bydgoszczy,
  • II miejsce: Julia Kujawa, Julia Burek – Szkoła Podstawowa Towarzystwa Salezjańskiego w Bydgoszczy,
  • III miejsce: Aleksandra Koperska - SP 63, Julia Porazińska – SP 61,
  • nagroda specjalna: Szymon Owczarczak, Emilia Wiśniewska, Julia Wyczling – SP41;

kategoria wiekowa IV – VI (prezentacje multimedialne):

• I miejsce: Julia Narolewska - Szkoła Podstawowa Towarzystwa Salezjańskiego w Bydgoszczy, Nikodem Błaszczak – SP 46, Szymon Jędryczka – SP 61,
  • II miejsce: Oliwia Korach - Szkoła Podstawowa Towarzystwa Salezjańskiego w Bydgoszczy,
  • III miejsce: Kamil Szczurowski, Małgorzata Ignas - Szkoła Podstawowa Towarzystwa Salezjańskiego w Bydgoszczy, Julia Mackiewicz - Katolicka Szkoła Podstawowa im. św. Wojciecha w Bydgoszczy.

Nagrody laureatom wręczył tradycyjnie już dyrektor naszej placówki, mgr Wojciech Konarski, który od wielu lat wspiera ideę konkursu nie tylko dobrym słowem, ale również finansowo. To dzięki jego życzliwości, jak i przychylności zarządu „Wiatraka” organizatorki konkursu mogły ucieszyć laureatów nie tylko dyplomami, ale i drobnymi upominkami. Aby uhonorować przybyłych gości szkolny chór pod przewodnictwem pana Gracjana Czapiewskiego zaśpiewał przepiękne polskie kolędy, a uczniowie klasy V a pokazali ciekawe przedstawienie o tematyce świątecznej w języku angielskim. Był też czas na wspólne fotografie, oglądanie pokonkursowej wystawy i nagrodzonych prezentacji.

Dziękujemy wszystkim, którzy w konkursie udział wzięli, wszystkim, którzy pomogli uczestnikom w przygotowaniu tak pięknych prac, a także tym, którzy pomogli nam – organizatorkom, w przygotowaniu zarówno samego konkursu, jak i uroczystości rozdania nagród. Do zobaczenia na kolejnej edycji.

organizatorki konkursu: Beata Nowicka i Anna Smeja - Robak

kon3