ŻYCZENIA NA NOWY ROK SZKOLNY 2018/2019

DSC05105A

"Studiuj przeszłość, żyj dniem dzisiejszym, patrz śmiało w przyszłość(...)"
- Charlie McCarthy

Szanowni Państwo, drodzy Uczniowie!

Myślę, że w dzisiejszym dniu uroczystego rozpoczęcia roku szkolnego 2018/2019 powyższe motto w pełni oddaje nasze uczucia.
Dźwięk dzwonka po wakacyjnej przerwie zawsze zwiastuje rozpoczęcie nowego roku szkolnego, czasu nowych obowiązków i oczekiwań. Na Was, kochani Uczniowie czeka miła, kolorowa, czysta i przytulna szkoła. Wierzę, że spędzicie tutaj spokojnie i bezpiecznie kolejny rok swojego życia.

Wszystkim naszym Uczniom, a szczególnie tym, którzy dzisiaj rozpoczynają przygodę z nauką, życzę aby spełniły się Wasze marzenia o szkole, aby zdobyta wiedza umożliwiała osiąganie kolejnych sukcesów w następnych etapach edukacji, a szkoła była dla Was tym miejscem do którego z chęcią będziecie przychodzić i mieć poczucie bezpieczeństwa.

Po osiemnastu latach w mury naszej szkoły wraca klasa ósma. Wraca też, sprawdzian po ósmej klasie. Ale nie traktujcie go jako problem, bo jest on wyzwaniem. Aby osiągnąć sukces trzeba spełnić jeden warunek. Zacząć uczyć się systematycznie już od jutra, a wtedy efekty Waszej pracy pozytywnie zaskoczą. Jak zwykle w dążeniu do celu wspierać Was będą Rodzice i pracownicy szkoły.

Już dziś dziękuję Radzie Rodziców, która nas wsparła i dzięki temu zakupiliśmy 60 nowych szafek uczniowskich.

Wszystkim Rodzicom i Opiekunom naszych uczniów, życzę cierpliwości i konsekwencji w wychowywaniu młodego pokolenia oraz licznych miłych przeżyć związanych z osiągnięciami Waszych podopiecznych. Liczę również na Państwa zrozumienie dla naszych szkolnych poczynań.

Nauczycielom życzę zaś kreatywności i siły, które pozwoli stawiać czoło coraz bardziej wymagającej rzeczywistości w tworzeniu szkoły uczącej się.

Wojciech Konarski

Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 41